«به وقت زندگی» همه چیز اندازه دارد حتی محبت

برنامه به وقت زندگی با نگاهی متفاوت از عواقب محبت زیادی در خانواده می گوید

1400/09/12
|
11:19

بسیاری از ما در دورانی از زندگی خود در شرایطی قرارگرفته‌ایم كه مجبور شده‌ایم بیش از حد به دیگران محبت یا كمك كنیم.

دست‌كم اگر خودمان در این شرایط نبوده باشیم حتما با كسانی برخورد كرده‌ایم كه اینگونه رفتار كرده‌اند. مثلا در جمع دوستانمان كسانی هستند كه دائم به دیگران كمك می‌كنند، بدون اینكه درخواستی از طرف آنها شنیده باشند. آیا تا به حال فكر كرده‌اید كه چرا عده‌ای اینگونه رفتار می‌كنند؟ درصد زیادی از این افراد به دلیل جلب توجه دیگران و نداشتن اعتماد به نفس كافی اینگونه رفتار می‌كنند. آنها گمان می‌كنند اگر تا جایی كه می‌توانند به دیگران محبت كنند هیچ‌وقت هیچ‌كس از آنها ناراحت نمی‌شود و بدین ترتیب می‌توانند همیشه رابطه خوبی با آنها داشته باشند ولی متاسفانه اینگونه افراد به قدری برای دیگران وقت می‌گذارند كه تقریبا از زندگی خود باز می‌مانند و دیر یا زود خسته و گاه افسرده می‌شوند.

رادیو صبا روز شنبه 13 آذر در برنامه به وقت زندگی به بررسی شخصیت های مهر طلب و مشكلات آنها در زندگی می پردازد و با نگاهی متفاوت آنها را دعوت به اعتدال می كند.

رعایت اعتدال در هر امری ضرورت دارد و محبت كردن نیز از این قاعده مستثنا نیست و زمانی كه شما این محبت را برای شخصی به صورت افراطی نشان دهید ممكن است در او توقع و انتظارات بی‌جا ایجاد كنید و یا مجبور شوید برای همیشه این نقش را بازی كنید و انتظارات او را به عنوان حق مسلم و همیشگی او برآورده كنید.

«به وقت زندگی » هر روز از شنبه تا چهارشنبه با بیان مسائل خانه و خانواده از ساعت 10 صبح راهی آنتن صبا میشود.

این برنامه در هفته پیش رو به تهیه كنندگی نسیم صباغان و اجرای آسیه گرچی راهی آنتن می شود.

دسترسی سریع