نقش هوش هیجانی در زندگی

رادیو صبا در برنامه «به وقت زندگی » به اهمیت هوش هیجانی در تصمیم گیری ها و اتفاقات زندگی می پردازد.

1400/08/22
|
08:36

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، در این شبكه برنامه «به وقت زندگی » به اهمیت هوش هیجانی در تصمیم گیری ها و اتفاقات زندگی می پردازد.

هوش هیجانی، احساسی یا عاطفی شامل شناخت، كنترل عواطف و هیجان‌های خود است. هوش هیجانی، اصطلاح فراگیری است كه مجموعهٔ گسترده‌ای از مهارت‌ها و خصوصیات فردی را دربرگرفته و به طور معمول به آن دسته مهارت‌های درون فردی و بین فردی گفته می‌شود كه فراتر از دایرهٔ مشخصی از دانش‌های پیشین، مانند بهرهٔ هوشی و مهارت‌های فنی یا حرفه‌ای است.
كسانی كه از هوش هیجانی برخوردارند، می‌توانند عواطف خود و دیگران را كنترل كرده، بین پیامدهای مثبت و منفی عواطف تمایز گذارند و از اطلاعات عاطفی برای راهنمایی فرایند اندیشه و اقدامات شخصی استفاده كنند.
در این برنامه دكتر پگاه بیگلری در خصوص كنترل هوش هیچانی راهكارهایی برای مخاطبان ارائه می كند.

این برنامه در هفته پیش رو به تهیه كنندگی و نویسندگی نسیم صباغان و با اجرای مهسا حق پناه و گزارشگری لیلا علاقه مند هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح همراه مخاطبان می شود.
برنامه به وقت زندگی كه در قالب مجله رادیویی به بیان مسائل خانه و خانواده می پردازد روز شنبه 22 آبان با عنوان موضوعی كنترل هوش هیجانی از مخاطبان در باره سرعت تصمیم گیری در زندگی صحبت می كند.

دسترسی سریع