«به وقت زندگی» با مراقب خود باشید

برنامه خانواده محور به وقت زندگی با موضوع خود مراقبتی و این كه چطور از خود در برابر ناملایمات زندگی حفاظت راهی آنتن صبا می شود.

1400/08/09
|
17:26

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه خانواده محور به وقت زندگی روز دوشنبه دهم آبان به موضوع خود مراقبتی و این كه چطور از خود در برابر ناملایمات زندگی حفاظت كنیم می پردازد.

خود مراقبتی چیست و چطور به سلامتی ما كمك می‌كند؟ خودمراقبتی به‌معنای انجام هر نوع فعالیتی است كه منجر به حفظ یا ارتقای سلامتی جسم و روح ما می‌شود. حتما این ضرب‌المثل را شنیده‌اید: «كَل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی.»، ما بدون مراقبت از خود، امكان كمك به دیگران را هم نداریم. اهمیت این موضوع به‌ویژه زمانی كه همسر و فرزند داشته باشیم، دوچندان می‌شود.
در برنامه به وقت زندگی با مشاركت مخاطبان روش های ساده و مؤثر مراقبت از خود را مرور می شود كه باید در روند روزمره زندگی‌تان به آنها توجه كنید. ب

خود مراقبتی یعنی انجام دادن هر قعالیتی كه برای دستیابی به زندگی شاد و متعادل لازم است. خود مراقبتی به جسم، ذهن و روح ما انرژی می‌بخشد و باعث سرزندگی‌مان می‌شود، احساس خوشبختی ما را بیشتر می‌كند، توانایی موفقیت را در ما افزایش می‌دهد و باعث بهبود كیفیت روابط و سطح زندگی‌مان می‌گردد.

اگر از فواید خود مراقبتی آگاه باشیم، دیگر آن را صرفا به‌عنوان گزینه‌ای كه می‌تواند نتایج مفیدی برای‌مان داشته باشد،‌ نمی‌بینیم.
برنامه به وقت زندگی هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح به تهیه كنندگی نسیم صباغان و اجرای مهسا حق پناه تقدیم مخاطبان می‌شود. ،

دسترسی سریع