رادیو صبا :خط قرمز خانواده شما كجاست؟

رادیو صبا در برنامه "به وقت زندگی "به موضوع حفظ حریم و احترام در خانواده می پردازد.

1400/07/23
|
09:30

به‌طور اصولی كانون خانواده محل یادگیری مناسبات اجتماعی است، و یكی از مهم‌ترین آن‌ها آداب معاشرت می‌باشد، كه البته خود به زیر مجموعه‌ای زیادی تقسیم می‌گردد. آداب غذا خوردن، سلام و علیك، رفت و آمد، لباس پوشیدن، سخن گفتن و امثالهم.

از یك طرف ما در عصر ارتباطات دیجیتالی زندگی می‌كنیم، ارتباطاتی كه هر سال با سرعتی باور نكردنی مرزهای فرهنگی و قومی را پشت سر می‌گذارد. از طرفی دیگر در این دنیای شلوغ و پیچیده، زندگی‌های تو در تو، خانه‌های كوچك و آپارتمان‌های بدون چشم‌انداز، عدم تحرك كافی جسمی، مشغول بودن دایم با گوشی‌های موبایل و تلویزیون، دور شدن از فرهنگ مطالعه و… همه این عناصر مدرنیسم زمینه‌های بروز استرس و تضعیف ساختار روانی و پایین آمدن آستانه تحمل افراد را به اشكال مختلف فراهم ساخته است.

در چنین شرایطی حفظ حد و حدودها و حرمت‌های اعضای خانواده و رعایت خط قرمزهای آنان از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. یعنی برای آسیب و آزار نرساندن اعضای خانواده به یكدیگر باید در رفتارهای متقابل و تبادلی خود به حد و مرزهای هم احترام گذارند، به خصوص زن و شوهرها.

از اینرو لحاظ كردن حد و حدود در گفتار و رفتار موضوعی بسیار مهم است.

رادیو صبا روز شنبه 24 مهر در برنامه خانواده محور به وقت زندگی كه هر روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 صبح همراه مخاطبان می شود به این موضوع می پردازد و با تاكید بر حفظ خطوط قرمز در خانواده راهكارهایی با تعامل با مخاطبان برای آن ارائه می كند .

این برنامهكه با نگاهی طنز به بررسی و واكاوی مسائل خانه و خانواده می پردازد در هفته پشه رو به تهیه كننندگی نسیم صباغان و گویندگی مهسا حق پناه راهی آنتن می شود .

دسترسی سریع