موی سپید تو، كتاب پربهای تجربه هاست

رادیو صبا در برنامه خانواده محور به وقت زندگی به مناسبت هفته سالمندان به موضوع تكریم سالمندان می پردازد

1400/07/09
|
10:40

اهمیت احترام به سالمندان از مهم ترین اقدامات یك خانواده و جامعه سالم است كه تاثیرات زیادی در بهبود وضعیت جسمی و روحی سالمند و همچنین كل خانواده دارد.

دوره سالمندی با تحولات زیادی در زندگی همراه است. زمانی كه انسان به دهه 60 الی 70 از زندگی خود می رسد؛ احساس پیری را تجربه می كند البته در تعریف سالمندی به هیچ وجه نمی شود یك زمان خاصی را برای همه انسان ها تعریف كرد، ویژگی های سالمندی در اقشار مختلف مردم و شرایط زندگی آنها یكسان نیست به طور معمول كاهش توانایی های جسمی و ایمنی بدن، كم شدن استقلال، احساس تنهایی و گاهی اوقات احساس بی ارزشی و مفید نبودن از مشكلاتی است كه كهنسالان با آن مواجه می شوند.

رادیو صبا در برنامه خانواده محور به" وقت زندگی" به مناسبت هفته سالمندان به موضوع تكریم سالمندان می پردازد .

سالمندی دورانی است كه همه انسان ها تجربه می كنند و با تكریم سالمندان می توان جایگاه عزتمند بزرگان در فرهنگ ایرانی اسلامی را تقویت و تثبیت كرد.

این یك وظیفه و رفتار صحیح در خانواده و جامعه است كه با سالمندان با حسن نیت ، عزت و احترام رفتار كنید. متأسفانه ، بیشتر اوقات سالمندان در جامعه احترامی كه شایسته آنها است را دریافت نمی كنند. مشكل اصلی نسل جوان این است كه كمك ها و خدمات ارزشمندی را كه روزی سالمندان به جامعه و خانواده ما داشتند فراموش نموده اند .

برنامه خانواده محور به وقت زندگی روز شنبه 10 مهر با تعامل با مخاطبان و پخش آیتم های متنوع به اهمیت تكریم سالمندان در خانواده می پردازد.

این برنامه هر روز ساعت 10 به تهیه كنندگی نسیم صباغان و اجرای مهسا حق پناه راهی آنتن میشود.

دسترسی سریع