نگاهی طنز به مسائل خانه و خانواده «به وقت زندگی»

رادیو صبا با نگاهی طنز در برنامه «به وقت زندگی» به مسائل خانه و خانواده می پردازد

1401/04/05
|
09:32

این روزها در جامعه شاهد استعمال سیگار توسط نوجوانان كم سن و سال حتی در بین دختران نوجوان هستیم؛ نوجوانانی كه تازه از پوسته كودكی سر درآورده اند و قصد دارند به دیگران ثابت كنند كه «بله ما هم هستیم.»
دوری از خانواده، بیكاری، محرك‌های روانی، پیدا كردن سیگار خانه، اصرار و فشار دوستان، كسب لذت، تقلید و خودنمایی، فقر مادی خانواده، عدم آگاهی و اختلافات خانوادگی از جمله عوامل موثر در روی آوردن به سیگار است.

برنامه به وقت زندگی هر روز در قالب روایت خاطرات خانوادگی و اجرای نمایش به موضوعات خانه و خانواده در فصل تابستان می پردازد.
این برنامه روز دوشنبه 6 تیر ماه به موضوع رواج استعمال سیگار بین جوانان و نوجوانان می پردازد.
به وقت زندگی در قالب نمایش به والدین راه كارهایی برای نجات نوجوانان از این دام ارائه می كند.
این برنامه یاد آور می شود كه والدین با سپردن مسئولیت به نوجوان احساس بزرگی را در وی ایجاد كنند كه احتیاجی به مواردی هم چون سیگار نباشد والدین مهارت‌های حل مسئله و "نه گفتن" را به نوجوانان بیاموزند و بستری را محیا كنند كه دوران مهم نوجوانی كه مهمترین دوران برای كشف مهارت‌های زندگی است را به بهترین نحو ممكن سپری كنند.
برنامه «به وقت زندگی» هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر واجرای سمانه مبلغ حسینی و بازیگری آسیه گرجی امیر عضد تقدیم مخاطبان می شود.

دسترسی سریع