خرید به اندازه «به وقت زندگی»

رادیو صبا در برنامه خانواده محور «به وقت زندگی» به موضوع اسراف در خرید مواد غذایی می پردازد

1401/03/30
|
09:06

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا برنامه به وقت زندگی هر روز در قالب روایت خاطرات خانوادگی و اجرای نمایش به موضوعات خانه و خانواده در فصل تابستان می پردازد.

این برنامه روز سه شنبه 31 خرداد را موضوع اسراف در خرید مواد غذایی همراه مخاطبان می‌شود.
همه ما خوب می‌دانیم كه خیلی ساده و بی آن‌كه بخواهیم، موزهای یخچال ممكن است سیاه و تكه‌های نان ممكن است بیات شوند. همچنین می‌دانیم قسمت عمده‌ای از غذاهای اضافه كه در یخچال می‌گذاریم، سر آخر دور ریخته می‌شوند.

به‌این‌ترتیب، همه ما این مشكل را در خانه‌های خود تجربه كرده‌ایم. مساله‌ای كه كم‌تر توجه ما را به خود جلب می‌كند، این است كه هر یك از ما چه سهمی در دورریز غذای اضافه داریم.

این برنامه با اجرای نمایش به مخاطبان تاكید می كند كه بسیاری از مردم عادت دارند مواد غذایی را بیشتر از نیاز خود خریداری كنند. درحالی‌كه خرید انبوه و یكباره، راحت‌تر و به‌صرفه‌تر به‌نظر می‌رسد اما تحقیقات نشان داده است كه این روش موجب افزایش خرید مواد غذایی اضافه می‌شود.

برای جلوگیری از خرید مواد غذایی اضافه سعی كنید به‌جای خرید هفتگی، در بازه‌های زمانی كوتاه‌تر به فروشگاه‌های مواد غذایی مراجعه كنید. با این كار خرید مواد غذایی غیرضروری را كاهش می‌دهید.
سعی كنید پیش از مراجعه‌ به فروشگاه، همه‌ی مواد غذایی باقی‌مانده از خرید قبلی را مصرف كنید تا آنها را را بی‌دلیل دور نریزید.
همچنین بهتر است قبل از رفتن به مركز خرید فهرستی از نیازهای خود تهیه كنید و فقط به قصد خرید آنها به فروشگاه بروید. این كار باعث می‌شود خریدهای بی‌دلیل كمتری انجام بدهید و از هدررفتن مواد غذایی جلوگیری كنید.

برنامه «به وقت زندگی» هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر واجرای سمانه مبلغ حسینی و بازیگری آسیه گرجی امیر عضد تقدیم مخاطبان می شود.

دسترسی سریع