خانواده سالم خلاق است

رادیو صبا در برنامه خانواده محور«به وقت زندگی» به تاثیر خلاقییت در روابط خانوادگی روی جامعه پرداخت.

1401/02/21
|
12:33


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه خانواده محور«به وقت زندگی» هر روز شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 با یكی از مسائل و موضوعات خانه و خانواده همراه مخاطبان می شود.

دكتر پگاه بیگری روانشناس و مشاوره خانواده درباره « خلاقیت در روابط خانوادگی» كه عنوان موضوعی برنامه «به وقت زندگی» بود، گفت: خلاقیت یعنی خلق ایده های نو و ابتكار به خرج دادن.
خلاقیت یك فرآیندی است كه باعث میشود حل مسئله در خانواده، مفهوم سازی صحیح قوانین در خانواده و اجرای قوانین در خانواده با همدلی و حضور همه اعضای خانواده صورت گیرد.
وی افزود: داشتن وحدت در خانواده نیازمند خلاقیت است ایجاد تعادل در صمیمیت ها نیز نیازمند خلاقیت است.
دكتر بیگلری یادآورشد كه سلامت خانواده در سلامت جامعه تاثیر گذار است.
خانواده سالم و خلاق خانواده است كه اعضای آن آرامش كافی دارند و از یكدیگر حمایت می كند و جامعه سالم را می سازند. خلاقیت در خانواده یعنی فقط به فكر خوراك، پوشاك و مسكن نباشیم سلامت روان اعضای خانواده نیاز مهم تر و جدی تری تلفی شود كه لازمه آن صلح آرامش و حمایت در خانواده است.
كارشناس برنامه در ادامه بیان كرد، خانواده خلاق و سالم دارای آزادی است. البته به این معنی كه این خانواده خوب دیدن، خوب شنیدن، خوب فكر كردن و در نهایت انتخاب خوب را آموختند و این موضوع را پذیرفتند كه اعضای خانواده مثل هم فكر نمی كنند.
برای مثال مادر خانواده عامل مهربانی است و به اعضای خانواده می آموزد كه با كمی گذشت و چشم پوشی می توان كدورت ها را رفع كرد و صداقت حاصل عشق و همدلی در خانواده است كه صداقت در خانواده هم باعث شكل گیری روابط سالم و پایدار در جامعه می‌شود.
وی یكی از بهترین راه ها برای داشتن خانواده خلاق را بیان كردن ویژگی های مثبت اعضای خانواده دانست و عنوان كرد: از كوچكترین فرصت ها برای بیان نقاط قوت یك دیگر استفاده كنید كه این یكی از راهكارهای داشتن خانواده خلاق و سالم است.
دكتر بیگلری در پایان گفت: ما به خانواده ی سالم، خانواده خلاق می گوییم. چون همیشه اعضای خانواده به دنبال راهكار جدیدی برای حمایت از یكدیگر هستند.
برنامه «به وقت زندگی» به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر و اجرای آسیه گرجی و گزارشگری لیلا علاقه مند از ساعت 10 صبح همراه مخاطبان می شود.

دسترسی سریع