صنعت كشاورزی زیر ذربین "مثل ساعت"

برنامه "مثل ساعت " در رادیو صبا به بررسی چالش های بخش كشاورزی با توجه به شعار سال می پردازد.

1400/07/15
|
10:35

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ،نقش بخش كشاورزی در تأمین امنیت غذایی كشور و صادرات و ارز‍‌آوری این بخش را به یكی از مهم‌ترین حوزه‌های تولید داخلی بدل می‌كند. با وجود كشاورزان متعهد و توانمند، اراضی و خاك مساعد، شرایط اقلیمی مناسب و ذخایر آبی كافی، می‌توان از تامین نیاز‌های داخلی و بخش صادرات در حوزه‌های تولید محصولات زراعی، دامی، گلخانه‌ای و باغی محصولات كشاورزی اطمینان حاصل كرد.

رادبوصبا در برنامه چالشی مثل ساعت در هفته پیش رو با نگاهی طنز به بررسی صنعت كشاورزی در ایران می پردازد.

ایران دارای مناطق كشاورزی متنوعی است و الگوهای كشت گوناگونی را می‌توان در قسمت‌های مختلف ان پیاده سازی كرد. این محصولات می‌تواند شامل مواد اولیه فراورده‌های غذایی، دانه‌های روغنی، حبوبات، گیاهان ریشه‌ای، سبزیجات و خوراك دام و طیور نیز باشد. از این رو، ارزیابی و استفاده از تمام پتانسیل‌های این مناطق كشاورزی اهمیت فراوانی پیدا می‌كند. با شناسایی توانمندی‌های هر استان برای تولید محصولات كشاورزی می‌توان به تولیدات كشاورزی پایدار دست یافت و استفاده و حفظ منابع طبیعی را نیز بهینه كرد.

برنامه طنز «مثل ساعت» كه با محوریت "شعار سال " تهیه و پخش می شود، با نگاهی طنز حواشی و مشكلات پیش روی تولید در حوزه كشاورزی را بیان می كنید . این برنامه با محتوای طنز در راستای شعار سال تولید می شود. نمایش های كوتاه طنز و گزارش های طنز از جمله بخش های این برنامه است.

در این برنامه ها به چالش های پیش روی «صنعت كشاورزی » با پنج محور مواداولیه ، تسهیلات و پشتیبانی ، تجهیزات ، فروش و صادرات ، مقررات و مجوزها پرداخته می شود .

"مثل ساعت " هر روز از شنبه تا چهارشنبه با بازیگری اسیه گرجی، رضا شجاعی،آرمان غفاریان و تهیه كنندگی مینا مولایی ساعت 12:45 از رادیو صبا پخش می شود

دسترسی سریع