نگاهی به صنعت پرورش شتر مرغ در رادیو صبا

برنامه "مثل ساعت" در رادیو صبا با هدف پرداختن به شعار سال در هفته آینده به بررسی صنعت پرورش شتر مرغ می پردازد.

1400/06/18
|
08:14

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ،برنامه "مثل ساعت" با هدف پرداختن به شعار سال در هفته آینده به بررسی صنعت تولید شتر مرغ می پردازد.

از آنجا كه پرورش شترمرغ جایگاه مناسبی در اقتصاد مقاومتی و جهش تولید دارد كه با حمایت و توسعه صنعت پرورش شترمرغ در كشور می توان زمینه اشتغال جوانان را فراهم آورد و این صنعت در افزایش تولید داخلی و صادرات غیرنفتی نیز نقش مهمی داشته باشد، رادیو صبا در برنامه "مثل ساعت "به بررسی چالش های این صنعت می پردازد.

شتر مرغ از جمله پرندگانی است كه امروزه پرورش آن بدلیل مقرون بـه صرفه بودن ،در دنیا رو به افزایش نهاده است. در حال حاضر كشورهای آمریكا ، انگلیس و آفـریقای جنوبی، بعنوان مهمترین كشورهای پرورش دهنده شتر مرغ در دنیا به شمار می روند.

پرورش شترمرغ یكی از كسب و كارهای سودآور و كمتر شناخته شده در حوزه كشاورزی و كارآفرینی می باشد. این كسب و كار، منطبق بر الگوی اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است.

شترمرغ علاوه بر فرآورده های گوشتی، پوست و روغن و پر آن نیز ارزش اقتصادی دارد. براساس اطلاعات وزارت جهاد كشاورزی، ایران از لحاظ تعداد قطعات شترمرغ بعد از آفریقای جنوبی و زیمباوه سومین كشور دنیاست.

این برنامه با نگاهی طنز با پنج محور مواداولیه ، تسهیلات و پشتیبانی ، تجهیزات ، فروش و صادرات ، مقررات و مجوزها «صنعت پرورش شتر مرغ» را مورد بررسی قرار می دهد.

"مثل ساعت " هر روز از شنبه تا چهارشنبه با بازیگری اسیه گرجی، رضا شجاعی،آرمان غفاریان و تهیه كنندگی مینا مولایی ساعت 12:45 از رادیو صبا پخش می شود

دسترسی سریع