قطار صبا به ارومیه رسید

"رادیو صبا" در برنامه "همپای صبا " هر روز به یكی از استان های كشور سفر می كند، روز سه شنبه این قطار عازم استان آذربایجان غربی می شود .

1400/08/03
|
08:59

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، "همپای صبا "از مسابقات پر هیجان این شبكه است، كه به صورت زنده و از طریق تعامل با مخاطبان به معرفی نقاط گردشگری سراسر ایران می پردازد .
در این برنامه هر روزساعت 17 یك قطار از تهران به مقصد شهر های مختلف حركت می كند و در طی مسیر به معرفی فرهنگ مناطق مختلف ایران و معرفی جاذبه های گردشگری و غذاهای محلی آن شهر می‌پردازد.

هر روز قطار صبا به یكی از استان ها سفر كرده و در ایستگاه های مختلف توقف می كند.
در هر ایستگاه سوالی مربوط به آن استان مطرح می شو د ، كه ضمن دادن اطلاعات ،شنوندگان 4دقیقه فرصت دارند برای پاسخگویی به آن سوالات .
ایستگاه ها شامل گردشگری و اماكن مذهبی،مشاهیر هر استان، غذاهای استان،مشاغل و بازی های محلی هر استان.
یك سوال تلفنی هم از اهالی آن استان داریم كه یك ضرب المثل را با لهجه و گویش آن استان همراه با ترجمه فارسی آن برای ما بگویند.

این برنامه روز سه شنبه چهارم آبان سفری به استان آذربیاجان غربی دارد .

طبیعت سرسبز و آثار تاریخی آذربایجان غربی، این استان به یكی از بهترین انتخاب‌ها برای گشت‌وگذار تبدیل كرده است. مركز استان آذربایجان غربی شهر ارومیه است كه در آن مكان‌های دیدنی زیادی نظیر موزه‌ها، چشمه‌ها، بازارهای سنتی و بناهای تاریخی وجود دارد. علاوه بر ارومیه، دیگر شهرهای این استان همچون مهاباد، خوی، تكاب، چالدران، سردشت و ماكو آثار باستانی و طبیعی زیبایی را در خود جای دادند. روز سه شنبه همراه رادیو صبا باشید تا با جاذبه های گردشگری این استان آشنا شوید.

این برنامه در هفته جاری به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر و اجرای مهسا ایرانیان ساعت 17 راهی آنتن صبا می شود .دسترسی سریع