اردلان: عنوان طراح صحنه های جنگ، اولین بار در تیتراژ سریال مختار نامه درج شد.

محمود اردلان بازیگر و طراح صحنه های جنگی در گفتگو با رادیو صبا درباره طراحی صحنه های جنگی فیلم های تاریخی توضیح داد.

1400/08/26
|
11:41


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه عصر صبا روز سه شنبه 26 آبان میزبان محمد اردلان بازیگر و طراح صحنه بود و با وی درباره موضوع برنامه و طراحی صحنه های جنگی گفتگو شد.
دراین گفتگو محمود اردلان از علاقه خودش به فیلم های جنگی واكشن گفت: من از دوران نوجوانی به فیلم های جنگی و اكشن علاقه داشم و با بازیگری وارد این عرصه شدم و چون سال ها در رشته های مختلف رزمی و حتی شمشیر بازی كاركرده بودم و حتی یك دوره كوتاهی هم در تیم ملی كاراته و از داوران بین‌الملل فعالیت می كردم، همیشه علاقه مند بودم در كارهای اكشن هم حضور داشته باشم و خودم آنها را طراحی كنم.
وی درباره طراحی صحنه های جنگی افرود: طراحی صحنه ها ی جنگی در زمان حال مثل سریال تبریز در مه و معمای شاه راحت تر است ، باید طراح خوبی باشیم ولی در فیلم های تاریخی وقتی با شمشیر،نیزه و اسب مواجه هستم واز تمهیدات رایانه ای و خدمات دگرگون كننده كامپیوتری خبری نیست كار سخت تر می‌شود.
وی درباره سریال مختار نامه توضیح داد: قرار نبود این همه صحنه جنگی در این سریال باشد ولی كارگردان وقتی كار مرا دید تصمیم گرفت تعداد صحنه های جنگ در فیلم بیشتر شود، دراین سریال اولین بار عنوان طراح صحنه های جنگی وارد تیتراژ سریال شد و مجزا از طراحی صحنه بود.
اردلان كه در سریال «مختارنامه» هم‌چنین به ایفای نقش نیز پرداخته و در این سریال نقش پسر عموی مختار را كه سه دوره زندانبان كوفه بوده بازی كرده است.
برنامه «عصر صبا» به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر و اجرای مهدی پر هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 همراه مخاطبان می شود.
برای شنیدن این گفتگو می توانید به بخش گپ و گفت درسایت رادیو صبا به آدرس Radiosaba.ir مراجعه فرمایید

دسترسی سریع