چه خبر با نگاهی طنز به اهمیت نام گذاری می پردازد.

"چه خبر" با رویكرد طنز و با هدف اطلاع رسانی، اخبار و رویدادهای جالب و شنیدنی را برای مخاطبان روایت می كند.

1400/06/31
|
10:29

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه "چه خبر" كه در راستای آگاهی بخشی و نشاط آفرینی روی آنتن می رود، روز پنج شنبه اول مهر به موضوع انتخاب اسم می پردازد.

موقع گذاشتن اسم روی بچه‌ها باید با دقت و رغبت به این كار پرداخت.لازم است توجه داشته باشیم كه موردپسند بودن اسم توسط ما، متفاوت بودن آن، كم‌سابقه بودنش یا بی‌معنایی اسم الزاما نمی‌تواند به سود كودك تمام شود

علاوه‌براین گاه معنای اسمی هم كه برای كودك برمی‌گزینیم می‌تواند نتایج منفی‌ای در آینده او بر جابگذارد؛ هرچند ممكن است وی آخرسر با اسمش كنار بیاید یا والدین از صداكردن او با آن نام احساس خوشایندی داشته باشند. فشارهایی را هم مجسم كنیم كه یك كودك ممكن است به خاطر اسمش متحمل شود.

با توجه به اهمیت نام گذاری رادیو صبا در برنامه چه خبر با نگاهی طنز به این موضوع می پردازد.

«دیباچه» (شناسایی و انتخاب خبر)، «به ما چه» (بخش كارشناسی خبر در قالب طنز)، «دیوانچه» (اجرای شعری طنزآمیز درباره خبر انتخاب شده) و «یعنی چه» (جمع بندی و چرایی انتخاب خبر) بخش های متنوع این برنامه را تشكیل می دهند .


برنامه طنز "چه خبر" روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 11:30 به تهیه كنندگی و نویسندگی مهدی استاد احمد و گویندگی سجاد شهرابی، روی موج اف ام 105,5 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع