«جشن جدایی» به خوانندگی افشین یدللهی در سالروز تولدش منتشر شد

بابك رزین در گفتگو با رادیو صبا خبر از انتشار ترانه «جشن جدایی » به خوانندگی افشین یدللهی داد

1400/10/22
|
13:24

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه موسیقی محور صباهنگ روز سه شنبه 21 دی ماه میزبان بابك زرین موسیقی دان،آهنگسازو تنظیم كننده موسیقی سینما و تلویزیون شد و با وی درباره موسیقی گفتگو كرد.
بابك زرین (زادهٔ 8 مرداد 1357، رشت) با نام اصلیِ علیرضا شعبانی زرین‌كفش، آهنگ‌ساز و موسیقی‌دان است.علیرضا شعبانی زرین‌كفش، با نام هنریِ بابك زرین در 8 مرداد 1357 در شهر رشت به دنیا آمد. در نوجوانی، موسیقی را در نزد آزاده پوربایرام و سهراب فلك‌انگیز در رشتهٔ نوازندگی پیانو و تئوری موسیقی در رشت آغاز كرد.
او دانش‌آموختهٔ رشتهٔ موسیقی از كنسرواتوار تهران در رشتهٔ آهنگسازی، كنترپوان، موسیقی ترانه و فیلم و آواز اپرا است.
زرین از شاگردان بابك بیات و محسن الهامیان بوده‌است.
در نوجوانی، موسیقی را در نوجوانی نزد آزاده پوربایرام و سهراب فلك‌انگیز در رشتهٔ نوازندگی پیانو و تئوری موسیقی در رشت آغاز كرد.
بابك زرین در ساخت بیش از 20 آلبوم موسیقی، به‌عنوان آهنگساز، با خوانندگان مشهور ایرانی همكاری داشته و موسیقی متن و تیتراژِ چندین فیلم و مجموعهٔ تلویزیونی را نیز بر عهده داشته‌است؛ از جمله فیلم‌های رحمان 1400 و مجموعه‌های تلویزیونی‌ای همچون عاشقانه، تبریز در مه، معمای شاه، متروپل، مأمور بدرقه، مهمان‌پذیر طوبی و….
زرین در گفتگو با رادیو صبا درباره آثارش گفت: به قول دوستانم من آهنگ سازه كوششی نیستم، بیشتر جوششی هستم اثری كه از من میشنوید نتیجه نتیجه الهامات و جوشش های درونی است تا اینكه بخواهم سفارشی كاری را آماده كنم.
از این موارد می‌تواند به تیتراژ سریال «افرا» اشاره كنم كه حدود یك سال بوداین كار را آماده كرده بودند ولی زمانی كه سریال «افرا» را دیدم متوجه شدم این این اثر با محتوای این سریال كاملاً هماهنگ است ، گویا برای این سریال ساخته شده است به طوری كه من بارها با سكانس‌های های آن احساساتی شده‌ام و اشك ریختم.
وی درباره اخلاق حرفه‌ای گفت: با هر كسی كه كار می‌كنم با او دوست هم می شوم علاوه بر همكاران خوب امروزه دوستان خوبی نیز دارم.
بابك زرین در این برنامه درباره خوانندگی بازیگران صبت كرد و اشاره‌ای به آلبوم محمدرضا فروتن كه با آهنگسازی وی تنظیم شده بود كرد.
بابك زرین افزود: من به تنها بازیگری كه توصیه می‌كنم بخواند حامد بهداد است. با توجه به ظرفیتی كه از وی سراغ دارم و ترانه هایی كه خوانده است احساس می‌كنم در خوانندگی نیز موفق است.
وی درباره استقبال مردم از آلبوم موسیقی بازیگران توضیح داد، یك ترانه و اثر هنری باید مورد پسند مخاطب قرار بگیرد برخی از هنرمندان دغدغه اولشان بازیگری است و گروهی دیگر خوانندگی و این روی خروجی كار آنها تاثیر گذار است.
البته در زمان گذشته این شركت ها و كمپانی ها بودند كه در انتشار و استقبال از یك یك آلبوم یا ترانه تاثیر بسیاری داشتن ولی امروزه این فضای مجازی است كه در انتشار یك ترانه و آهنگ نقش به سزایی دارد.
زرین در سالروز تولد افشین یداللهی اشاره به خاطره كاری با این هنرمند كرد و گفت: مرحوم یدللهی آدم شوخ طبعی بود و متعهد به كار، به طوری كه تنها ترانه سرایی بود كه من دیده بودم سر ضبط كارهایش حاضر می شد، ترانه را از زبان خواننده میشنید و در آخرین لحظات نیز آنرا اصلاح میكرد.
وی در ادامه خبر از انتشار ترانه «جشن جدایی» با خوانندگی افشین یداللهی به مناسبت سالروز تولد این هنرمند داد و گفت: مرحوم افشین یداللهی از ترانه سرایانی بود كه خیلی خوب نیز خوانندگی می كرد و به همین دلیل نیز ترانه های ماندگاری داشتند.
بابك زرین در پایان گفتگو درباره آخرین كارهایش گفت: الان مشغول آهنگ سازی برای خوانندگانی مثل پرواز همای و رضا یزدانی هستم و آهنگ سازی و تهیه كنندگی كارهای خوانندگان جوانی مثل سعید شریعت ، اشكان كیانی و امیر تسلیمی را برعهده دارم.
برنامه صباهنگ هر روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:30 به تهیه كنندگی رضا عزتی و با اجرای مهبد قناعت پیشه راهی آنتن صبا می شود.

علاقه مندان می توانند در قسمت بگو مگو سایت رادیو صبا شنونده این گفتگو باشند.

دسترسی سریع