آلبوم جدید حمید خزاعی در «رادیو صبا » رونمایی شد


رادیو صبا در برنامه «صباهنگ» با گفتگو با حمید خزاعی از آخرین آلبوم او رونمایی كرد.

1400/10/08
|
11:58


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، آلبوم جدید حمید خزاعی به نام «باهم» در برنامه صباهنگ رونمایی شد.
رونمایی از این آلبوم با پخش قطعاتی از آن برای اولین بار در رادیو صبا و گفتگو با حمید خزایی خواننده این آلبوم صورت گرفت.
حمید خزاعی؛ متولد 30 مرداد 1357 در شهر اراك، خواننده موسیقی اصیل ایرانی است. فراگیری ردیف آوازی را به طور جدی از سال 1376 نزد مهیار شادروان آغاز كرد. علاقه به موسیقی ایرانی از سنین كودكی و نوجوانی باعث شده بود كه پیشتر با نوازندگی تمبك آشنا باشد. همزمان ضمن آموزش سه تــار نزد استاد بهــروز مبصری بـه افزایش معلومات خود در زمینه موسیقی سـازی و آوازی پرداخت و با نواختن تـار نیز نزد استـاد فرهاد موسوی زاده آشنا شد.
حمید خزاعی در سال 1387 اركستر آكادمیك تهران را با همكاری امین سالمی و بابك شهركی تاسیس كرد
از جمله آثار منتشر شده وی می توان به آلبوم «اشك بهار» با آهنگسازی وتنظیم امین سالمی، «فصل سرد» با آهنگسازی وتنظیم محمد علی نجف پور، «بی دل» با آهنگسازی علی ربانی فر و تنظیم بابك شهركی، «خلیج فارس» با آهنگسازی و تنظیم مجید درخشانی، بابك شهركی، امین سالمی و هومن مهدویان و خواندن ترانه های چند مجموعه تلویزیونی و تك آهنگ و مشاركت در آلبوم «مناجات شهر» در كنار ده خواننده از نسل های مختلف موسیقی اشاره كرد. علاوه بر این، آلبوم های «باهم» با آهنگسازی و تنظیم برزو امیری، «نگاه» با آهنگسازی و تنظیم هومن مهدویان، «انتظار» با آهنگسازی و تنظیم بابك شهركی نیز از حمید خزاعی در دست انتشارند.
حمید خزایی در گفتگو با رادیو صبا گفت: فضای موسیقی امروز به سمت موسیقی های پاپ رفته است، به همین دلیل آلبوم جدید با نوآوری جدید و تلفیق موسیقی های سنتی و پاپ تقدیم علاقه مندان می شود.
وی درباره این آلبوم گفت: این آلبوم شامل 7 ترك است كه با آهنگ سازی برزو امیری تهیه شده است.در این آلبوم دو ترك به یاد استاد غلامحسین پورعطایی با هنرمندی پسرش هادی پورعطایی نوازنده دوتار با تلفیق موسیقی خراسانی باز تنظیم شده است، به نام های «نوایی نوایی» و«زلفای یارم».
خواننده خوب كشور ما درباره موسیقی اصیل ایرانی: به نظر من با توجه به تغییر سلیقه مخاطب برای جلوگیری از مهجور ماندن موسیقی ایرانی باید به فكر به روز شدن آن باشیم البته با حفظ چارچوب هایی كه باعث آسیب به اصالت این موسیقی نشود.
برنامه صبا آهنگ هر روز از ساعت 18 و 30 به تهیه كنندگی رضا عزتی و با اجرای مهبد قناعت پیشه تقدیم مخاطبان می شود.
علاقه‌مندان می‌توانند برای شنیدن این گفتگو به سایت رادیو صبا و بخش گفتم گفت مراجعه نمایند.

دسترسی سریع