لوریس هایكازی چكناواریان مهمان رادیو صبا می شود.

رادیو صبا در برنامه موسیقی محور صباهنگ میزبان لوریس هایكازی چكناواریان آهنگساز خوب كشورمان می شود.

1400/09/08
|
12:17

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، «صباهنگ» برنامه موسیقی محور رادیو صبا است كه با پخش ترانه های درخواستی، فضای شادی را برای مخاطبان این شبكه ایجاد می كند.

این برنامه با بخش های «گزارش»، «موسیقی فیلم»، «تكمیل شعر»، «تركیب ترانه» و «نمایش ترانه» هر روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18 به مدت 90 دقیقه راهی آنتن رادیو صبا می شود.
این برنامه روز سه شنبه نهم آذر میزبان لوریس هایكازی چكناواریان آهنگساز، رهبر اركستر، نویسنده و نقاش ایرانی ارمنی‌تبار است و با وی درباره موسیقی و آتارش گفتگو خواهد كرد.
لوریس هایكازی چكناواریان (ارمنی: Լորիս Հայկազի Ճգնավորյան; انگلیسی: Loris Tjeknavorian) (زادهٔ 21 مهر 1316 در بروجرد) آهنگساز، رهبر اركستر، نویسنده و نقاش ایرانی ارمنی‌تبار است. وی یكی از چهره‌های شناخته‌شدهٔ فرهنگی ایران و ارمنستان است.

چكناواریان به‌عنوان آهنگساز تاكنون بیش از 75 اثر شامل 6 اپرا، 5 سمفونی، 1 اوراتوریو، 1 ركوئیم، آثاری در زمینهٔ موسیقی كُر، موسیقی مجلسی، موسیقی باله، پیانو و خوانندگی، و همچنین كنسرتوهایی برای پیانو، ویولن، گیتار، سلو و پیپا، در كنار موسیقی‌های متن فیلم ساخته‌است. او بیش از 100 اثر با لیبل‌هایی مانند آرسی‌ای، فیلیپس، اِمی و ای‌اس‌وی منتشر كرده‌است.

چكناواریان بسیاری از اركسترهای مهم جهان از جمله اركستر فیلارمونیك ارمنستان، «فیلارمونیك سلطنتی انگلستان»، «فیلارمونیك سلطنتی لیورپول»، «اركستر مجلسی انگلیس»، «اركستر سمفونیك لندن» را رهبری كرده‌است.

چكناواریان، بین سال‌های 1989 تا 1998 و 1999 تا 2000، رهبری اركستر فیلارمونیك ارمنستان را برعهده داشت و بیشتر در ارمنستان به سر می‌بُرد.
در مهر سال 1398 لوریس چكناواریان به‌عنوان سفیر صلح ایران در سازمان ملل متحد پیشنهاد شد.
برنامه صباهنگ هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18 به تهیه كنندگی رضا عزتی و اجرای مهبدقناعت پیشه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع