حسین حقیقی: وظیفه هنرمند امیدوار كردن مردم است

رادیو صبا در برنامه موسیقی محور "صباهنگ" با حسین حقیقی خواننده خوب كشورمان در مورد موسیقی گفتگو تلفنی داشت.

1400/06/22
|
10:44

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، "صباهنگ"برنامه موسیقی محور رادیو صبا هر روز میزبان یكی از خوانندگان خوب كشورمان است.
روز یكشنبه 21 شهریور برنامه "صباهنگ" میزبان تلفنی حسین حقیقی خواننده خوب كشورمان بود.

حسین حقیقی یكی از خوانندگان انقلابی و سرشناس است كه یكی از كارهای شاخص او نماهنگ (ایستاده‌ایم) است.

این خواننده جوان در گفتگو با برنامه صباهنگ در مورد موسیقی گفت : وظیفه موسیقی این است كه حالمان را خوب كند و ما را توجه بدهد به چیزهایی كه داریم و قدرشان را نمیدانیم به بیان دیگر از جایی كه هستیم و حالی كه داریم لذت ببریم و كلی تر می توان گفت وظیفه هنرمند این است كه مرم را به زندگی امیدوارتر كند.

به نظر من زمانی كه ما با شنیدن ی موسیقی آرامش می یابیم نباید طوری باشد كه موسیقی ما را دچار غفلت و فراموشی كند كه این اشتباه است ، موسیقی می تواند روشنگر مسیر زندگی باشد ؛ در زندگی افراد با آرامش و انرژی كه موسیقی ایجاد می كند می تواند مسیر درست را واضح تر كند.

من در ترانه ها و كارهای خودم به دنبال بهتر كردن حال مخاطب هستم و هرگز در آثارم از چیزی نگفته ام كه وجود خارجی برایم نداشته با شد و به آن اعتقاد نداشته باشم ، تلاش می كنم با بیان حقیقت بهترین ها را به مخاطب تقدیم كنم چون مخاطب برایم ارزشمند است و زمانی كه كسی برایمان مهم باشد ما بهترین ها را برای آنها می خواهیم .

وی در مورد آثار موسیقی خود این طور توضیح داد كه من حس دونی خودم را موسیقی می كنم وقتی این اتفاق می افتد گروه زیادی با حال خوب من همراه می شوند ،به ترانه هایی كه خوانده ام اعتقاد دارم و آنها را لمس كرده ام مثلا زمانی كه ازدواج كردم برای همسرم یك عاشقانه خواندم و زمانی كه دخترم به دنیا آمد ترانه ریحانه را برایش خواندم.

حسین حقیقی در ادامه از علاقه شخصی خودبه موسیقی پاپ گفت ، و اشاره كرد كه از بچگی ترانه های محمد اصفهانی را گوش میدادم و هنوز قلبم برای آثارش می تبپد.

در پایان گفتگو حسین حقیقی دراین روزهای سخت كرونایی برای مردم آرزوی سلامتی كرد و گفت : دراین شرایط عجیب و غریب زندگی كردن بزرگترین هنر است و امیدوارم همه به سلامتی این دوران را پشت سر بگذاریم .
برنامه موسیقی محور صباهنگ هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30از رادیو صبا پخش می شود .این برنامه در هفته جاری به تهیه كنندگی سجادكلبادی نژاد راهی آنتن صبا می شود.

علاقمندان می‌توانند این گفت و گو را از آرشیو برنامه صباهنگ از سایت شبكه به آدرس Radiosaba.ir یا برنامه كاربردی ایرانصدا بشنوند.

دسترسی سریع