گفتگوی صباهنگ با "شاهین فرهت"

گفتگوی تلفنی صباهنگ با "شاهین فرهت" آهنگساز، موسیقی‌دان و مدرس موسیقی

1400/06/21
|
11:24

شاهین فَرهَت (زادهٔ 7 فروردین 1326) آهنگساز، موسیقی‌دان و مدرس موسیقی اهل ایران است. وی به‌عنوان یكی از آهنگسازان سرشناسِ موسیقی كلاسیك در ایران، آثار متعددی را بر اساسِ فرم‌های رایج در موسیقی غرب مانند: سمفونی، كنسرتو، سوئیت، كانتات، پرلود، فوگ، پوئم سمفونیك، راپسودی و دیگر شیوه‌های مرسوم، خلق كرده كه غالباً به فضای موسیقی دوران رمانتیك نزدیك است و در عین‌حال از تأثیر نغمه‌های موسیقی ایرانی نیز بی‌بهره نبوده‌است.

شاهین فرهت در تهران متولد شد. او در خانواده‌ای اهل هنر و موسیقی رشد كرد و از همان دوران كودكی با گوشه‌های آواز و دستگاه‌های موسیقی ایرانی آشنا شد، اما صدای ساز پیانو و موسیقی كلاسیك او را شیفتهٔ خود كرد.

وی ابتدا نزد كارمین اوسوریو و امانوئل ملیك اصلانیان، نواختنِ پیانو را آغاز كرد و پس از اخذ دیپلم متوسطه، به‌منظور ادامهٔ تحصیل در رشتهٔ موسیقی، ایران را ترك و آموزشِ نوازندگی را در آمریكا دنبال كرد اما پس از مدتی به كشور بازگشت و به فراگیری موسیقی در دانشكدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران مشغول شد

«صباهنگ» برنامه موسیقی محور رادیو صبا است كه با پخش ترانه های درخواستی، فضای شادی را برای مخاطبان این شبكه ایجاد می كند.

این برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18 به مدت 90 دقیقه از رادیو صبا پخش می شود.

در ادامه شنونده گفتگوی تلفنی برنامه صباهنگ با "شاهین فرهت" باشید.دسترسی سریع