بابك زرین: من و سالار عقیلی بهترین كارها را باهم داشتیم

بابك زرین در گفتگو با رادیو صبا درباره اختلاف نظرش با سالار عقیلی توضیح داد

1401/02/24
|
13:40

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه موسیقی محور«صباهنگ» میزبان بابك زرین موسیقی دان،آهنگسازو تنظیم كننده موسیقی سینما و تلویزیون شد و با وی درباره موسیقی گفتگو كرد.
بابك زرین در ساخت بیش از 20 آلبوم موسیقی، به‌عنوان آهنگساز، با خوانندگان مشهور ایرانی همكاری داشته و موسیقی متن و تیتراژِ چندین فیلم و مجموعهٔ تلویزیونی را نیز بر عهده داشته‌است؛ از جمله فیلم‌های رحمان 1400 و مجموعه‌های تلویزیونی‌ای همچون عاشقانه، تبریز در مه، معمای شاه، متروپل، مأمور بدرقه، مهمان‌پذیر طوبی و...
بابك زرین در گفتگو با «رادیو صبا» از تیتراژ‌های سریال «خوشنام» در شبكه یك و سریال «مسافران شهر» در شبكه 5 سیما به عنوان به روزترین آثار تولیدی خود یاد كرد و گفت: كارهای جدیدی هم در دست تولید داریم كه به زودی منتشر می شود.
زرین به عنوان تهیه كننده و آهنگساز درباره قراردادهایی كه خوانندگان جوان با تهیه كنندگان در صنعت موسیقی می‌بندند مفصل توضیح داد و گفت: درهمه جای دنیا خواننده فقط یك صاحب صدای خوب نیست، امروزه دنیا و صنعت موسیقی متفاوت از گذشته است.
عوامل زیادی روی موفقیت یك هنرمند وچهر شدن او تاثیر گذار است از جمله «صدای خوب، ظاهرخوب، انتشار مناسب كار، اجرای حرفه ای كنسرت و...» كه همه این عوامل بعد از بسته شدن قرارداد به صورت حرفه ای و برنامه ریزی شده از صفر تا صد در یك كار تیمی به صورت حرفه ای تا چهره شدن هنرمند پیگیری می شود
زرین در ادامه گفت: تهیه كننده و تیمی كه پشت یك ستاره قرار می گیرند نقش بزرگی در موفقیت وی داشته اند، پس نباید حق و حقوق آنها نادیده گرفته شود.
آهنگساز خوب كشورمان در ادامه این موضوع عنوان كرد، علت نارضایتی برخی از جوانان در این قراردادها درصد كمی است كه تهیه كنندگان برای خواننده در نظر میگیرد من به عنوان یك تهیه كننده در قراردادهایم تلاش می كنم هنرمندان و جوانان درصد بیشتری دریافت كنند و راضی باشند.

آهنگساز قطعه «وطنم» درباره این اثر گفت: زمانی كه آهنگ «وطنم» برای اولین بار در جام جهانی 2018 بعد از موفقیت فوتبالی پخش شد، من و سالار عقیلی بسیار مورد انتقاد قرار گرفتم كه «این موسیقی و ترانه كار فوتبالی نبوده ...» ولی پس از گذشت سالها همه مردم نه تنها فوتبال بلكه در تمام موفقیت های ورزشی ایران ترانه «وطنم» سالار عقیلی می شنوند واحساس غرور می كنند كه این نشانه ماندگاری اثر است و به نظر من كار «ایران، وطنم » یك اثر بدون تاریخ مصرف و ماندگار است.
در ادامه این گفتگو مجری برنامه درباره عدم همكاری بابك زرین و سالار عقیلی پرسید و در جواب شنید، اختلاف نظر بین من و سالار وجود دارد، ولی ما با هم بهترین كارها را در كارنامه هنریمان داریم همیشه ملودی من در بهترین كارهای همراه سالار است و متقابل صدای او هم در بهترین كارهای من هست، شاید با هم همكار نباشیم ولی دوست هستیم.
وی افزود: من دنبال تجربه فضاهای متفاوت و نو هستم و تكرار را دوست ندارم اگر سالار عقیلی هم دوست داشته باشد می توانیم دوباره در این فضاها همكار باشیم.
بابك زرین درباره پركار شدن خودش در سال های اخیر توضیح داد، من خیلی بیشترازگذشته پركار نشده ام، فقط به واسطه كارهایی شناخته شده اخیرم پر رنگ تر دیده می شوم.
وی در پایان درباره خوانندگی خودش گفت: هیچ وقت خوانندگی را به عنوان یك حرفه شروع نكردم، كه بخواهم آن را كنار بگذارم، گاهی برای دل خودم میخوانم و كارهایی را منتشر می كنم.
«صباهنگ» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 19 به مدت 60 دقیقه به تهیه كنندگی سیامك احمدی پور و اجرای فریبا باقری از رادیو صبا پخش می شود.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به بخش بگو مگو در سایت رادیو صبا شنونده این گفتگو جالب باشند.

دسترسی سریع