شاعر و خواننده مقاومت مهمان رادیو صبا شد


رادیو صبا در برنامه «صباهنگ» میزبان مرتضی حیدری آل كثیر شاعر و خواننده مقاومت شد

1401/02/10
|
09:11


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، «صباهنگ» برنامه موسیقی محور رادیو صبا است كه با پخش ترانه های درخواستی، فضای شادی را برای مخاطبان این شبكه ایجاد می كند.
این برنامه با بخش های «گزارش»، «موسیقی فیلم»، «تكمیل شعر»، «تركیب ترانه»، «نمایش ترانه» و «مهمان ویژه» هر روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18 راهی آنتن رادیو صبا می شود.
این برنامه روز پنجشنبه به مناسبت روز قدس میزبان مرتضی حیدری آل كثیر شاعر و خواننده مقاومت شد و با وی درباره موسیقی و شعر مقاومت گفتگو كرد.
مرتضی حیدری آل كثیر فرزند حسن در سال ١٣٦٢ شمسی در روستای حُرّ از توابع شوش دانیال متولد شد. او از شاعران معاصر فارسی زبان است.

آل كثیر در خوانندگی و آهنگسازی نیز موفقیت‌هایی كسب كرده است. ایشان دبیری دو كنگره استانی شعر دعبل، سه كنگره كشوری ناله‌های فرات، رضوی و داوری در بیش از ده كنگره استانی و یك كنگره كشوری را در كارنامه فرهنگی خود دارد.

حیدری آل كثیر در گفتگو با صباهنگ درباره انتخاب شعر و موسیقی مقاومت گفت: چون من در دیاری زندگی می كنم كه عرب زبان هستند و شعر عربی می سرایم، ارتباط زیادی با فرهنگ، هنر و موسیقی عربی دارم.
وی افزود: بخش ویژه ای از مسئله مقاومت و فلسطین در جهان عرب است و جهان عرب درگیر این قضیه است من هم به عنوان شاعر عرب زبان نمی‌توانم به این مسئله بی تفاوت باشم.
این شاعر مقاومت، فلسطین و مقاومت را یك دغدغه عمومی و انسانی دانست و گفت: كسانی كه مسئله فلسطین و قدس برایشان اهمیت دارد، مخاطب و دنبال كننده شعر مقاومت و موسیقی مقاومت هستند.
مرتضی حیدری آل كثیر مردم جهان را در مقابل مسئله فلسطین به دو بخش تقسیم كرد و گفت:گروهی كسانی كه به این مسئله بی تفاوت اند و این ذلت را پذیرفته اند و گروه دوم افرادی اند كه هر لحظه در گیر این مسئله هستند و به نظر من در این میان هیچی بهتر از جنگیدن به وسیله كلمات و موسیقی نیست كه من در این حوزه تمام تلاشم را می كنم.
«صباهنگ» از شنبه تا پنجشنبه ساعت 18 به تهیه كنندگی سیامك احمدی پور و اجرای فریبا باقری از رادیو صبا پخش می شود.

دسترسی سریع