شاهین آرین:خوانندگان نسل ما حافظان موسیقی بودند

شاهین آرین در گفتگو با «صباهنگ» رادیو صبا خوانندگان نسل جدید را با هم نسلی های خود مقایسه كرد.

1401/02/07
|
12:37


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، «صباهنگ» برنامه موسیقی محور رادیو صبا است كه با پخش ترانه های درخواستی، فضای شادی را برای مخاطبان این شبكه ایجاد می كند.
این برنامه با بخش های «گزارش»، «موسیقی فیلم»، «تكمیل شعر»، «تركیب ترانه»، «نمایش ترانه» و «مهمان ویژه» هر روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18 راهی آنتن رادیو صبا می شود.
این برنامه روز سه شنبه ششم اردیبهشت گفتگو شندینی با شاهین آرین خواننده خوب كشورمان داشت.
شاهین آرین در مصاحبه با «صباهنگ» رادیو صبا گفت: بعد از 5 سال دلتنگ اجرای موسیقی به صورت زنده هستم، برای مخاطبانی كه دلتنگ اجرای من هستند متاسفم، ولی از این مسئله ناراحت نیستم به خاطر اینكه فضای موسیقی طوری شده است كه سلبریتی نماها در آن بیشتر حضور دارند و دیده می شوند و جای كار برای خوانندگانی مثل من كمتر است.
وی افزود: متاسفانه فضای موسیقی به سمت و سویی رفته است خوانندگان آثار فاخر كمتر دیده می شود واین به معنای كم‌كاری آنها نیست و این به دلیل شرایط فضاسازی شده ای است كه مخاطبان آثار فاخر كمتر دیده می شود.
اگر اعلام فراخوانی شود كه مخاطبان آثار فاخر در جایی جمع شوند خیلی بیشترهستند از چند هزار نفری كه ازاین كنسرت به آن كنسرت جابه جا می ‌شوند.
وی در ادامه اشاره به دست های پشت پرده ای كرد كه با فشردن یك دكمه به راحتی آمار سازی می كند تا به با جو سازی جذب مخاطب و طرفدار كنند.
شاهین آرین در این گفتگو از قراردادهایی كه خوانندگان جوان و تازه وارد به عرصه موسیقی با برخی از تهیه كنندگان می بندند به عنوان قرارداد استعمارگونه یاد كرد و گفت: متاسفانه برخی از جوانان و تازه واردان این عرصه به ذوق دیده شدن روی صحنه اجرا و یك شب سلبریتی شدن حاضر می شوند قرار دادهایی را امضا كنند كه سال های سال در اختیار تهیه كنندگانی باشند كه تنها به فكر درآمده خودشان هستند و به رشد موسیقی و سلیقه مخاطب فكر نمی‌كنند.
خواننده خوب كشورمان در این برنامه از انتخاب هنرمندان به صورت سلیقه ای گلایه كرد و درباره آن گفت: وقتی رسانه ها تیتر می‌زنند «دیدار وزیر محترم فرهنگ وارشاد با جمعی از هنرمندان» در این جمع جای خیلی از بزرگان هنر خالی است و این یعنی انتخاب سلیقه ای هنرمندان كه اتفاق جالبی نیست.
وی در ادامه درباره خوانندگان و هنرمندان هم نسل خود گفت: در زمان ما تلاش می‌شداحترام و حرمت موسیقی را نگه داشته شودو ما نگهبانی برای موسیقی و صحنه اجرا بودیم ولی متاسفانه در نسل امروز این مسئله بسیار كمرنگ شده است.
شاهین آرین در پایان گفتگو بیان كرد، با تمام دلتنگی ها و ناراحتی ها از اتفاقاتی كه امروزه در حوزه موسیقی می افتد ولی من از تازه واردان و جوانانی كه دوستدار موسیقی هستند و به دنبال رشد آن هستند حمایت می كنم و از بهنام بانی به عنوان جوان با استعداد و تلاشگر در حوزه موسیقی نام برد و از هم نسلی های خود به امیر تاجیك، نیما مسیحا و مانی رهنما به عنوان حامیان موسیقی كه تمام زندگی خود را در این را گذاشته اند، یاد كرد.

«صباهنگ» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18 به تهیه كنندگی سیامك احمدی پور و اجرای فریبا باقری از رادیو صبا پخش می شود.

دسترسی سریع