آزادگی در «دفتر سرخ»

ویژه برنامه دفتر سرخ به مناسبت شهادت امام حسین (ع) با موضوع آزادگی همراه مخاطبان می شود.

1401/05/17
|
20:27

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، ویژه برنامه«دفتر سرخ» با شعار «حقیقت سرخ یك اتفاق تاریخی» به مناسبت ماه محرم از رادیو صبا پخش می‌شود.

این برنامه روز دوشنبه 17 مرداد مصادف با عاشورای حسینی با موضوع آزادگی به عنوان یكی از صفات و فضایل امام حسین (ع) همراه مخاطبان می شود.

زمینه بروز شجاعت در حضرت علی(ع)بیش از سایرامامان(علیهم السلام )به وجود آمد. بدین سبب، آن امام(ع)مظهركامل این صفت به شمار می آید. زمینه بروز عزت، سربلندی و آزادگی در امام حسین(ع)بیش از دیگر امامان(علیهم السلام) بروز كرد، به گونه ای كه آن حضرت «سرور آزادگان جهان» لقب گرفته است .آن حضرت حتی در دشوارترین موقعیتها حاضر نشد در مقابل دشمن سرتسلیم فرودآورد و برای حفظ جان خویش كمترین نرمشی كه برخاسته از ذلت باشد. نشان دهد.
حماسه عاشورا سراسر آزادی،آزادگی، عزت، مردانگی و سربلندی است.
اعمال و سخنان سالار شهیدان(ع)سرمشق تمامی آزادگان جهان درهمه زمانهاست. آن حضرت می فرماید: «من مرگ(در راه خدا)را جزشهادت و زندگی با ستمگران را جز ذلت و فرومایگی نمی دانم » ونیز می فرماید: «مردن با عزت و شرافت از زندگی با ذلت بهتراست».

این برنامه با اجرای دلنشین امیرحسین مدرس به خوانش متن و اشعار عاشورایی می پردازد. ویژه برنامه دفتر سرخ 13 مرداد هر روز ساعت 13:30 به تهیه كنندگی مژگان فرزین از رادیو صبا پخش می شود.

دسترسی سریع