روایت داستان زندگی پیامبر اكرم (ص) در رادیو صبا

برنامه القصه رادیو صبا داستان زندگی پیامبر اكرم (ص) به قلم سید علی گرمارودی را برای مخاطبان روایت می كند.

1400/07/09
|
09:30

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، برنامه "القصه " با هدف خوانش داستان هایی هر روز از رادیو صبا پخش می شود .

این برنامه با رویكرد معرفی و آشنا كردن مخاطبان با داستان های خواندنی و جالب هر روز به خوانش یك داستان كوتاه اختصاص می یابد.

در هفته جاری در آستانه سالروز رحلت حضرت رسول اكرم (ص) كتاب زندگی پیامبر(ص) به قلم سید علی گرمارودی برای مخاطبان انتخاب شده است .

سیدعلی موسوی گرمارودی از چهره های شناخته شده شعر معاصرمان است؛ بویژه در خصوص شعر دینی. با همه جایگاهی كه این چهره ماندگار شعر از آن خود ساخته، شهرت او تنها به شعر و شاعری اش نیست و از موسوی گرمارودی آثار متعددی در حوزه های پژوهش و حتی ادبیات داستانی هم منتشر شده كه مجموعه دو جلدی «داستان پیامبران» از آن جمله است. بخش نخست این مجموعه از حضرت آدم(ص) تا حضرت مسیح(ص) و بخش دوم هم زندگی حضرت محمد(ص) را شامل می شود.
بخشی از داستان:محمد در سن پانزده سالگی به چوپانی در مكه انتخاب می شود. در شانزده سالگی از این كار دست می‌كشد؛ زن ثروتمندی به نام «خدیجه» به عموی پیامبر پیغام می دهد كه قصد دارد برادرزاده اش «محمد» را به سرپرستی كاروان هایش بگمارد. محمد می پذیرد...
مدتی بعد خدیجه از محمد خواستگاری می كند. آنان ازدواج می كنند و فرزندی به نام «قاسم» به دنیا می آورند... چندی بعد پیامبر به غار حرا می رود و در آنجا او به انسان دیگری تبدیل می شود....

این داستان را در هفته پیش رو هر روز به تهیه كنندگی سجاد كلبادی نژاد و گویندگی بهروز رضویی ساعت 12:30 از رادیو صبا می‌توان شنید.

دسترسی سریع