قدم قدم تا استخراج بیت كوین در "شهر فرنگ "

زمانی كه معدنچی‌ها برای استخراج بیت كوین تعداد قابل توجهی دستگاه را در یك سوله آن هم خارج شهر دور هم جمع می‌كنند، اصطلاحاً به آن مزرعه بیت كوین یا هر ارز دیگری می‌گویند.

1400/07/15
|
11:29

بیت كوین كه یك واحد پول دیجتیال رمزگذاری شده به شمار می‌آید، در طول یك ماه اخیر روند صعودی پرشتابی را آغاز كرده است. به شكلی كه قیمت هر بیت كوین در حال حاضر به 38 هزار و 400 دلار، معادل 991 میلیون تومان رسیده است. این ارز دیجیتال كه به اصطلاح توسط معدنچی‌ها یا استخراج كنندگان با استفاده از تجهیزات سخت افزاری به دست می‌آید به هیچ دولت و نهادی متكی نیست. از این رو معدنچی‌ها دستگاه‌های بسیاری را در یك سوله در كنار هم قرار می‌دهند تا فرایند استخراج توسط این سخت افزار‌ها انجام شود، كه به اصلاح به این سوله‌ها مزرعه بیت كوین یا فارم ماینینگ گفته می‌شود.


البته باید توجه داشت كه با توجه به رقابتی‌بودن فرایند استخراج و سخت‌ترشدن ماینینگ، معمولاً در بازه‌های زمانی چندماهه دستگاه‌های جدید و كارآمدتر به بازار عرضه می‌شوند و آرام‌آرام دستگاه‌های قدیمی‌تر را از دور خارج می‌كنند."شهر فرنگ" با پخش ترانه های نشاط آفرین به همراه آیتم های نمایشی كوتاه با بیان طنز به نقد مسایل سیاسی ، اقتصادی، ورزشی و اجتماعی میپردازد. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح به مدت 60 دقیقه راهی آنتن صبا می شود.

شهر فرنگ در بخش نمایشی با بیان طنز به موضوع "استخراج بیت كوین و ارزهای دیجیتال "پرداخته است ،در ادامه شنونده این بخش باشید.

دسترسی سریع