رادیو صبا با «صدو یك راه برای كتاب نخواندن» به استقبال هفته كتاب و كتاب خوانی می رود


برنامه صدویك راه برای كتاب نخواندن رادیو صبا در هفته كتاب و كتاب خوانی هر شب یك كتاب به مخاطبان معرفی می كند.

1400/08/23
|
11:40به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، این شبكه به مناسبت آغاز هفته كتاب و كتاب خوانی از دوشنبه 24 آبان هر شب در برنامه «صدو یك راه برای كتاب نخوندن » یك كتاب را به مخاطبان معرفی می كند.
«صدویك راه برای كتاب نخواندن » باهدف بالابردن سرانه مطالعه و نهادینه كردن فرهنگ كتاب و كتاب خوانی در جامعه در هر قسمت به روش های متفاوتی كتاب های جالب و خواندنی را به مخاطبان معرفی می كند
دراین برنامه با 101 راه مخاطب با یك كتاب آشنا می شود و بدون اینكه از وی خواسته شود كتاب را بخواند، مثلا از طریق پخش بخشی از فیلم كه بر اساس یك كتاب تهیه شده ، پخش موسیقی و یا پخش بخش های از كتاب صوتی كه تهیه می كنیم و ...
مژگان فرزین تهیه كننده این برنامه در گفتگو با گزارشگر رادیو صبا توضیح داد: ما در برنامه به دنبال این هستیم كه یك جایگزین مناسب برای كتاب های مكتوب پیدا كنیم و به وسیله آن كتاب را به مخاطب معرفی كنیم.
این برنامه روزهای پنج شنبه و جمعه از رادیو صبا پخش می شود ولی با آغاز هفته كتاب و كتاب خوانی از دوشنبه 24 آبان این برنامه به مدت یك هفته هرشب راهی آنتن صبا میشود و در هر برنامه یك كتاب معرفی می شود
وی افزود: كتاب هایی كه در این برنامه معرفی می شوند كتاب های تاثیرگذاری هستندكه یا ازروی آنها فیلمی ساخته شده است ،یا گویا شده اند وبه صورت صوتی در آمده اند و یا اینكه به خودی خود انقدر جذاب و شنیدنی هستندكه در گپی دوستانه می توان آنها را معرفی كرد.
مژگان فرزین درباره تغییرات این برنامه در هفته كتاب و كتاب خوانی توضیح داد، به مناسبت این هفته 7 كتاب انتخاب شده است و نهایت تلاشمان را كرده ایم كه برای همه سلیقه ها كتاب معرفی كنیم .
وی افزود: در برنامه صدو یك راه برای كتاب نخواندن به مناسبت هفته كتاب خوانی تغییراتی نیز در بخش كارشناسی و نمایشی برنامه داشته ایم ، مجری و كارشناس برنامه كه تا به امروز برنامه را به خاطر كرونا (درقالب نمایش) از خانه اجرا وضبط می كردند دراین هفته از منزل خارج می شوند اتفاقات جالبی برایشان پیش میاید و مخاطبانشان عوض می شوند .
آنها در فضایی جدید با مخاطبانی روبرو می شوندكه علاقه ای هم به كتاب خوانی ندارند دراین برنامه تلاش می شود كتاب ها را به گونه ای معرفی كنند كه همه به آن علاقه مند شوند.
"صدو یك را ه برای كتاب نخواندن " از 24 آبان هر شب ساعت 20به تهیه كنندگی مژگان فرزین گویندگی آرمان غفاریان ،كارشناسی اشكان امجدی و گزارشگری شیما شیرازی تقدیم مخاطبان می شود.

دسترسی سریع