علاقه مندان رمان های تخیلی شنونده "رادیو صبا" باشند.

"رادیو صبا " در برنامه "صدو یك راه برای كتاب نخواندن" هری پاتر را به علاقه مندان رمان های تخیلی معرفی می كند.

1400/07/21
|
11:25

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، برنامه صدو یك را ه برای كتاب نخواندن " با هدفت گسترش فرهنگ مطالعه در هر برنامه یك كتاب را به روش های متنوعی به مخاطبان معرفی می كند .

روز پنج شنبه 22 مهر كتاب «هری پاتری » نوشتهٔ جی.كی. رولینگ، نویسندهٔ بریتانیایی با پخش سكانس هایی از فیلم تخیلی به همین نام به مخاطبان معرفی می شود .

هری پاتر مجموعه‌ای از هفت رمان فانتزی است. این رمان‌ها شرح زندگی جادوگر جوانی به هری پاتر و دوستانش هرماینی گرنجر و رون ویزلی است كه همگی دانش آموزان مدرسه سحر و جادوگری هاگوارتز هستند. بخش اصلی داستان پیرامون تلاش و مبارزه هری برای غلبه بر جادوگر سیاه، لرد ولدمورت است، كه هدفش سركوب كردن افراد غیرجادوگر، تحت فرمان درآوردن دنیای جادوگران و نابود كردن همه كسانی است كه در مقابل او ایستاده‌اند.
جادو و جادوگری؛ مفهومی كه قرن‌هاست هركجا كه مطرح شود، كنجكاوی بشر را بر می‌انگیزد. پدیده‌ای مرموز كه اگرچه اكنون و در دهه‌های اخیر، كمتر مورد توجه قرار گرفته، اما با این حال هزاران سال است كه بشر از خود و اطرافیانش می‌پرسد كه جادو چقدر می‌تواند واقعیت داشته باشد؟

جوانا كاتلین رولینگ، روی این حس كنجكاوی انسان دست می‌گذارد، قوه تخیل انسان را كه علاقه‌مند به ماجراجویی و تنوع طلبی و دیدن خرق عادت است، مورد هدف قرار می‌دهد و با خلق داستانی كاملا امروزی و انسانی مخاطب را با خود همراه می‌كند. نكته اصلی در مورد مجموعه هری پاتر (harry potter ) این است كه رولینگ، با شخصیت‌هایی كه خلق می‌كند، روی تصور عموم در مورد جادوگری خطی قرمز می‌كشد. تصوری كه اصولا جادوگران را انسان‌هایی عجیب و غریب با رویكرد و شخصیتی عمدتا منفی نشان می‌دهد، تقریبا جایی در قصه رولینگ ندارد.


"صدو یك راه برای كتاب نخواندن " با معرفی و بررسی كتاب با حضور كارشناس فرهنگی این كتاب را به دوست‌داران رمان های تخیلی خارجی معرفی می كند .

"صدو یك را ه برای كتاب نخواندن " روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 11:00 به تهیه كنندگی مژگان فرزین گویندگی آرمان غفاریان و گزارشگری شیما شیرازی تقدیم مخاطبان می شود.

دسترسی سریع