بالون سواری را با " رادیو صبا " تجربه كنید


كتاب عكاسی بالون‌سواری عشق و اندوه نوشته جولین بارنز و ترجمه عماد مرتضوی است. این اثر سه جستار درباره زندگی، مرگ و عشق دارد و بارنز آن را به همسرش پت كاوانا كه بر اثر تومور مغزی از بین رفت، تقدیم كرده است.

1400/07/09
|
21:10


كتاب عكاسی بالون‌سواری عشق و اندوه شامل سه جستار داستان گونه از جولین بارنز است. او این كتاب را به همسر و كارگزار ادبی‌اش، پت كاوانا تقدیم كرده است كه بر اثر تومور مغزی از دنیا رفته است. كتاب عكاسی بالون‌سواری عشق و اندوه شامل سه جستار است كه از لحاظ مفهوم و محتوا بهم ارتباط دارند و از عشق، اندوه و روبه‌رو شدن با مرگ عزیزان می‌گوید. هركدام از این جستارها با این جمله شروع می‌شوند: «دو چیز را كه تا حالا كنار هم قرار نگرفته‌اند كنار هم می‌گذارید.»


جولین بارنز در سال 1946 در انگلستان متولد شد. او پس از فارغ‌التحصیلی از كالج مگدالن آكسفورد به مدت سه سال، فرهنگ‌نویس واژه‌نامه انگلیسی آكسفورد بود و پس از آن برای نیو استیتسمن و آبزرور نقد می‌نوشت. بارنز چهار مرتبه برای كتاب‌های طوطی فلوبر (1984)، انگلستان، انگلستان (1998)، آرتور و جورج (2005) و درك یك پایان (2011)، نامزد دریافت جایزه بوكر شده است. گفتنی است كتاب درك یك پایان، بالاخره او را موفق به دریافت جایزه بوكرد كرد. چاشنی فلسفه را باید از جذابیت‌های داستان‌های بارنز دانست؛ درواقع او سعی می‌كند خواننده را درگیر داستان كند.


در این برنامه با نقد و بررسی رمان و در كنار آن پخش سكانس های از فیلم مخاطب به خواندن كتاب ترغیب می شود .

"صدو یك را ه برای كتاب نخواندن " روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 15:30 به تهیه كنندگی مژگان فرزین گویندگی آرمان غفاریان و گزارشگری شیما شیرازی تقدیم مخاطبان می شود.اید از جذابیت‌های داستان‌های بارنز دانست؛ درواقع او سعی می‌كند خواننده را درگیر داستان كند.

دسترسی سریع