كاش وقتی بیست ساله بودم میدانستم در "101 راه برای كتاب نخواندن"

كتاب ای كاش وقتی بیست ساله بودم معروفترین اثر تینا سیلیگ نویسنده مطالب خلاقیت، نو آوری و كار آفرینی ،پروفسور دانشگاه استندفورد است كه یكی از پر فروش ترین و منحصر بفردترین كتاب های دنیا در زمینه ی نگرش پویا و خلاقیت است

1400/07/02
|
18:25


فصل اول كتاب ای كاش وقتی بیست ساله بودم با این سوال از دانشجویانش آغاز می‌شود، اگر در سه روز تعطیلات آخر هفته به آن ها مقدار پنج دلار پول بدهند و بخواهند با این سرمایه‌ی محدود و زمان اندك، پول در بیاورند چه خواهند كرد؟ تینا سیلیگ در كتابش این گونه میگوید:

من قبل از شروع تعطیلات آخر هفته،‌ یك پاكت به بچه‌ها دادم كه در آن یك اسكناس پنج دلاری وجود داشت.به بچه‌ها گفتم كه طی سه روز آخر هفته فرصت دارید با این سرمایه‌ی اولیه كه در اختیار شما قرار دادم، بیشترین سود ممكن را به دست بیاورید». او بیان می كند كه بعضی بچه‌ها بی درنگ می‌گویند: خوب بریم بلیط بخت آزمایی بخریم؟! یا اصلاً لابد باید بریم شرط بندی كنیم! تینا سیلیگ به دانشجویان خود می‌گوید كه سعی كنید به دنبال ایده ها و فرصت‌ها باشید. دید خود را وسیع تر كنید و ببینید چه مفروضاتی دارید كه می‌توانید آنها را زیر سوال ببرید. خلاقانه بنگرید و از منابع موجود به
خوبی استفاده كنید.رادیو صبا در برنامه صدویك راه برای كتاب نخواندن این كتاب را به مخاطبان معرفی می كند ، در این برنامه با خوانش بخش های از كتاب و كارشناسی در مورد آن این كتاب به مخاطبان پیشنهاد میشود.

در این برنامه اشكان امجدی به عنوان كارشناس برنامه حضور دارد و به نقد و بررسی كتاب های پیشنهادی می پردازد.

"صدو یك راه برای كتاب نخواندن " با هدف ترویج فرهنگ كتاب خوانی روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 11 به تهیه كنندگی مژگان فرزین و گویندگی آرمان غفاریان تقدیم مخاطبان می شود.

دسترسی سریع