با «ناصر باش » امیدوار زندگی كنیم

برنامه طنز «ناصر باش» روز یكشنبه امیدواری و ناامیدی را سوژه طنز خود قرار می دهد.

1400/08/08
|
09:01

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا،وجود آدمی نیز مانند یك درخت با اراده و ثمر بخش است، اگر سالم و بی عیب باشد خرم و با نشاط است، میوه ها و شكوفه ها می دهد، بر سر ها سایه می افكند، رهگذران در سایه اش از رنج آفتاب می آسایند، مانند همان درخت انواع حوادث و پیشامدها ممكن است داشته باشد، ممكن است كودكان به او سنگ بپراكنند.

آدمی سالها زحمت می كشد و رنج می برد و دسترنجی تهیه می نماید، بعد در اثر حوادثی آن دسترنج از دستش می رود، سرمای فقر او را بی برگ و نوا می سازد، متاع دنیا ربوده شدن و سوختن و غرق شدن و هزاران آفت دیگر دارد، در عین اینكه این حوادث موجب تأسف است، برای یك روحیه سالم و با نشاط و امیدوار جای نگرانی نیست. همان طوری كه اگر یك بدن، جوان و سالم بود وارد شدن جراحتی چندان نگرانی ندارد زیرا دوباره نسجها به هم می آید ولی بدن ناسالم و مبتلا به مرض قند مثلا، مدتها وقت لازم است تا بتواند یك زخم كوچك را جبران كند. روحیه سالم و با نشاط و امیدوار نیز چنین است، هر نقصی را جبران می كند.
مصیبت آن وقتی است كه آفت به ریشه درخت بخورد، اگر آفت به ریشه خورد محفوظ ماندن شاخه و میوه و برگ و شكوفه اثر ندارد. اگر خدای ناخواسته آدمی در ناحیه روح و قلب و احساسات پژمرده و افسرده باشد، ناراضی و ناخشنود باشد، به جهان بدبین باشد، خودش را تك و تنها و بی غمخوار و مدد كاری ببیند، دیگر همچو شخصی نه برای خودش و نه برای دیگران مفید نخواهد بود، آنچنان زندگی با مرگ چندان تفاوتی ندارد هر چند هزاران برگ و نوا داشته باشد.

با توجه به اهمیت امید در زندگی روز یكشنبه نهم آبان رادیو صبا در برنامه «ناصر باش » به این موضوع می پردازد.

این برنامه ناصر محبی با نگاهی طنز به بیان آثار امید و ناامیدی در زندگی افراد می پردازد.

این برنامه با آتیم های طنز «استند آپ،حكایت های ناصر ، مهمان تلفنی ، ناصر میرزا و...» به بیان معضلات اجتماعی و فرهنگی به زبان طنز و با روایت ناصر محبی می پردازد.


"ناصر باش " به تهیه كنندگی محمد خسروجردی و نویسندگی و سردبیری كیارش كمالی فر، از شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 پخش می‌شود.

دسترسی سریع