راهكار ساده "دكتر صبا " برای افزایش خلاقیت

بعضی از افراد به‌شكل ذاتی خلاق هستند. این دوستان به‌شكل استعداد و ویژگی شاخصی، نوآوری را در امور و كارهای خود به‌جریان می‌اندازند.

1400/07/11
|
12:10

باید قبول كنید كه برای همه‌ی ما لحظاتی وجود دارد كه سرچشمه‌ی خلاقیت‌مان خشك‌تر از كویر می‌شود و با ناامیدی خود را سرزنش می‌كنیم. غبطه خوردن به دوستان خلاق نیز روح‌مان را از سوی دیگر دچار اندوه و تأسف می‌كند. اولین گام این است كه منفی‌بافی را كنار بگذارید. واقعیت امیدواركننده‌ای وجود دارد: محققان و دانشمندان معتقدند، خلاقیت ذاتی نیست، بلكه مهارتی كسب‌كردنی است كه می‌توان آن را افزایش داد. مغز نیز مانند ماهیچه‌ای است كه برای رشد و شكوفایی به ورزش و تمرین نیاز دارد.

ر به‌دنبال یادگیری هستید و از پیروی دستور‌العمل‌ها لذت می‌برید، بهتر است در یك كلاس آموزشی شركت كنید. شركت در كلاس‌ها و دوره‌های آموزشی مختلف باعث افزایش خلاقیت می‌شود و این مهارت را در شما تقویت خواهد كرد. مهم نیست كلاسی كه شركت می‌كنید آشپزی است یا برنامه‌نویسی، در هر حال با ایده‌های جدیدی آشنا خواهید شد كه قدرت تجزیه‌و‌تحلیل تفكرتان را بالا می‌برد.

علاوه‌بر‌این، با شركت در كلاس‌های جدید و یادگیری، بر نقاط ضعف و قوت خود مسلط خواهید شد و اطلاعات‌تان درباره‌ی شخصیت و مهارت‌هایتان افزایش می‌یابد. دیدن سایرین در كنارتان و یادگیری از آنها نیز می‌تواند نقش بسیار مهم و ارزشمندی داشته باشد. نقد و ارائه‌ی نظر درباره‌ی كار هم‌كلاسی‌ها نیز روش بسیار خوبی برای دست‌یابی به نگاهی دقیق‌تر و البته افزایش خلاقیت است. اگر احساس می‌كنید كه سردرگم هستید و نمی‌دانید خلاقیت را چگونه برای خود معنا كنید، حضور در كلاس‌های آموزشی قطعا مفید خواهند بود.


برنامه طنز "دكتر صبا " با بیان مسایل اجتماعی و فرهنگی با نگاهی طنز برای مخاطبان نسخه شادی و لبخند می پیچید.

این برنامه كه پاسخگوی سوالات طنز بیماران خود می شود و به آنها مشاوره پزشكی می دهد هر روز ساعت 6:45 صبح و به مدت 15 همراه مخاطبان می شود .

در ادامه شنونده برنامه "دكتر صبا" با موضوع اافزایش خلاقیت باشید.

دسترسی سریع