پیشنهاد " دكتر صبا " جهت رونق كسب و كار شما

صاحبان مشاغل و كسب و كارهای مختلف، هر چقدر هم كه موفق و با تجربه باشند باز هم دنبال راه هایی برای افزایش فروش و رونق بخشیدن به كسب و كارشان هستند. گاهی اوقات این فرایند استرس زا دلهره آور و استرس زا به نظر می رسد.

1400/07/07
|
10:54

داده ها در دنیای كسب و كار مدرن بی نهایت مهمند. ما اینجا 3 مرحله برای استفاده از داده ها در اختیارتان می گذاریم كه باعث می شود مطمئن شوید بهترین عملكرد تجاری را دارید:

بدانید كه می خواهید به چه چیزی برسید. مسائل و مشكلات خاصی وجود دارد كه كسب و كار شما می تواند با استفاده از اطلاعات و داده های مختلف آنها را حل كند. بنابراین برای استفاده هوشمندانه از داده هایتان، باید اهداف استراتژیك و تجاری خود را بشناسید. بعد از انجام این كار، می فهمید كه برای دستیابی به اهداف و حل مسائل و مشكلات باید دنبال چه پاسخ هایی بگردید.
داده ها و اطلاعات لازم را جمع آوری كنید. وقتی بدانید كه به چه چیزی می خواهید برسید، از نوع داده ها و اطلاعاتی كه باید آنها را جمع آوری و رویشان تمركز كنید هم مطلع می شوید. ولی قبل از جمع آوری اطلاعات مطمئن شوید كه این داده ها ارزش سرمایه گذاری كردن دارند و اگر هزینه ها بابت آنها پرداخت كردید منافع شما هم تامین شود.
داده هایتان را تجزیه و تحلیل كنید. داده های خام هیچ فایده ای برای شما نخواهند داشت. به همین دلیل، تجزیه و تحلیل داده ها مهمترین مرحله در این فرآیند است. با اینكه نیازی نیست هر داده ای را تجزیه و تحلیل كنید؛ ولی اكثر شركت ها فقط 12% از داده هایشان را تحلیل می كنند و این میزان اصلا كافی نیست و نمی تواند اطلاعات كافی را در اختیار شما قرار بدهد.
موارد خاصی وجود دارد كه حتما باید درباره كسب و كارتان از آنها اطلاع داشته باشید. بیشتر این موارد را می توانید از منابع مختلف جمع آوری و به اشكال مختلف ارائه كرد. اگر می خواهید داده را استخراج كنید، آنها را تبدیل و در نهایت به پایگاه داده مورد نظر خودتان منتقل كنید، باید از یك ابزار ETL استفاده كنید.

ابزارهای زیادی برای انتخاب وجود دارد. شما باید نگاهی به بهترین ابزارهای ETL بیندازید و خودتان مناسب ترین گزینه را انتخاب كنید. ابزارهای مختلف، ویژگی های مختلفی هم ارائه می كنند؛ برای همین انتخاب بهترین ابزار كه متناسب با كسب و كار شما باشد اهمیت بسیار زیادی دارد.
برنامه طنز "دكتر صبا " با بیان مسایل اجتماعی و فرهنگی با نگاهی طنز برای مخاطبان نسخه شادی و لبخند می پیچید.

این برنامه كه پاسخگوی سوالات طنز بیماران خود می شود و به آنها مشاوره پزشكی می دهد هر روز ساعت 6:45 صبح و به مدت 15 همراه مخاطبان می شود .

در ادامه شنونده برنامه "دكتر صبا" با موضوع رونق كسب و كار باشید.

دسترسی سریع