مهرماه ، بازگشایی مدارس و كرونا در " دكتر صبا "

در شرایط ویژه ای كه در آن هستیم كه تمام شهر ها،مكان های عمومی و مراكز آموزشی انتقال كرونا ویروس را تجربه می كنند ، ارگان های نظارتی مربوطه نیز باید اطمینان حاصل كنند كه راهكارهای مناسب بهداشت عمومی برای كند كردن گسترش كرونا در پیش بگیرند.

1400/06/31
|
09:30

مدیران مدارس می توانند با همكاری سازمان های بهداشتی مسئول ، راهكارهایی را به كار گیرند كه به بهترین وجه مطابق با شرایط محلی و اقدامات علمی و عملی، در جهت حفظ سلامت و ایمنی همه - اعم از دانش آموزان ، معلمان و كاركنان در مدارس خود نقش مهم و موثری را داشته باشند .

منابع معتبری جهت انجام پروتكل های بهداشتی صحیح، هم در سطح داخلی و هم بین المللی وجود دارد تا والدین ، معلمان و سرپرستان با مراجعه به آنها با شروع سال تحصیلی جدید مهمترین نقش را جهت حفظ سلامتی خود و تمام كودكان انجام دهند و بازگشایی مدارس برای خانواده ها مهم و حیاتی خواهد بود.

پروتكل های موجود، از چگونگی افتتاح مدارس با ترویج رفتارهایی كه مانع از گسترش تغییر نحوه ساختار یك روز در مدرسه و آموزش می شود ، و تشریح چگونگی سالم نگه داشتن محیط مدرسه از طریق تمیز كردن ، تهویه مناسب و سایر روشها ، می باشد. این منابع همچنین توضیح می دهند كه برای محافظت افراد سالم (دانش آموز) در برابر افراد مبتلا یا مشكوك به این بیماری همه گیر وچگونگی رفتار در صورت بروز این امر می باشد.

با همه گیری بیماری كرونا، وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در سطح بین المللی اعلام شده است و ویروس آن اكنون د ر كشورها و مناطق زیادی منتشر شده است. درحالیكه هنوز اطلاعات زیادی درباره ویروسی كه بیماری كرونا را ایجاد می كند در دست نیست، در این حد میدانیم كه این بیماری از طریق تماس مستقیم با قطرات تنفسی فرد مبتلا (با سرفه و عطسه) قابل انتقال است. افراد همچنین میتوانند از طریق لمس سطوح آلوده به ویروس و سپس لمس صورت خو د (چشم ها، بینی، دهان) به این بیماری مبتلا شوند. با تداوم انتشار بیماری كرونا، مهم است كه جوامع برای پیشگیری از انتقال بیشتر بیماری اقدام كنند، پیامدهای شیوع بیماری را كاهش دهند و از اقدامات كنترل كننده بیماری پشتیبانی كنند. در این شرایط، حمایت از كودكان و حفاظت از مراكز آموزشی به طور ویژه اهمیت دارد. انجام اقدامات احتیاطی برای پیشگیر ی از امكان شیوع بیماری كرونا در محیط مدارس ضروری است.

برنامه طنز "دكتر صبا " با بیان مسایل اجتماعی و فرهنگی با نگاهی طنز برای مخاطبان نسخه شادی و لبخند می پیچید.

این برنامه كه پاسخگوی سوالات طنز بیماران خود می شود و به آنها مشاوره پزشكی می دهد هر روز ساعت 6:45 صبح و به مدت 15 همراه مخاطبان می شود .

در ادامه شنونده برنامه "دكتر صبا" با موضوع بازگشایی مدارس در دوران كرونا باشید.

دسترسی سریع