رسم قدردانی را از "دكتر صبا" بیاموزید

تا حالا شده كسی از شما قدر دانی كنید ؟ چه احساسی داشتید ؟ حتما بعد از قدر دانی كردن از شما ،احساس شگرفی بهتان دست داده است و دیدتان نسبت به طرف مقابلتان چند برابر بهتر شده است ؛ چرا قدر دانی انقدر در روابط فردی تاثیر گذار است ؟

1400/06/29
|
11:34

قدردانی از داشته های خود كه پروردگار ارزانی داشته و سپاسگزاری از كسانی كه به ما محبت می كنند، ویژگی متعالی است كه می تواند جامعه و افراد ملتی را كنار هم نگه دارد و عكس آن یعنی قدرنشناسی، انسانیت را به نابودی بكشاند.

سپاسگزاری ابزاری مهم برای بقا و ادامه مسیر زندگی بشر است و فواید آن روی تمام جنبه های زندگی بشر همچون سلامت روح و روان، شخصیت، فرهنگ و اجتماع، تندرستی و سلامت كلی جامعه انكارناپذیر است و به طور كلی فرد را به سمت شاد بودن سوق می دهد.با این وجود افرادی هستند كه نه اینكه از تشكر كردن بدشان بیایید بلكه تشكر كردن از دیگران را كاری سخت می دانند مخصوصا اگر در شرایط دشواری قرار گرفته باشند اما شاید اگر این افراد از مزایا و تاثیرات قدردانی بر جسم و روح و شخصیتشان بدانند آن دشواری ها را به جان بخرند؛ قدردانی و تشكر كردن مگر چه فوایدی دارد ؟

تمرین قدردانی بطور روزمره احساسات مثبت مثل هیجان ،غرور و لذت را بالا میبرد. قدردانی دوپامین و سروتونین را درمغز بالا میبرد و احساس رضایت ایجاد می كند و اگر اغلب قدردانی می كنید شادی حاصله مثل ورزش بدن را تقویت می كند.برنامه طنز "دكتر صبا " با بیان مسایل اجتماعی و فرهنگی با نگاهی طنز برای مخاطبان نسخه شادی و لبخند می پیچید.

این برنامه كه پاسخگوی سوالات طنز بیماران خود می شود و به آنها مشاوره پزشكی می دهد هر روز ساعت 6:45 صبح و به مدت 15 همراه مخاطبان می شود .

در ادامه شنونده برنامه "دكتر صبا" با موضوع اهمیت قدردانی و تشكر باشید.

دسترسی سریع