اخلاق مداری را از "دكتر صبا"بیاموزید

اخلاق مداری را می توان به دو بخش فردی و جمعی تقسیم كرد. اخلاق مداری در ساحت جمعی یا اجتماعی، رعایت اصول اخلاقی در برخورد با دیگران است.

1400/06/24
|
11:44

از مهم ترین این اصول اخلاق مداری می توان به مهرورزی و احسان و عدالت اشاره كرد. این اصول، خود، زیرمجموعه ها و شاخصه هایی دارد؛ از جمله خوش خلقی، خوشرویی، شفقت، انصاف، قضاوت عادلانه، ترك مجادله و بدگمانی و كینه ورزی، حسد و خشم و دورویی و... . این هنجارهای اخلاقی می تواند روحیه اخلاق مداری و مهرورزی را به جامعه تزریق كند و سلامت اجتماعی را تأمین سازد.

حفظ روابط خویشاوندی و تحكیم آن، آثار بسیاری بر زندگی انسان در دنیا و همچنین بر زندگی پس از مرگ دارد كه در متون دینی به آن اشاره شده است؛ از جمله: طولانی شدن عمر، دفع بلا، جلوگیری از مرگ ناخوشایند، سلامتی بدن، رفع فقر، فزونی روزی، آبادی شهرها، اصلاح اخلاق، آرامش و شادكامی، آسانی حساب قیامت، فرونشاندن خشم خداوند، قُرب الهی، عبور آسان از پُل صراط، صیانت از گناهان و...كه حصول هر یك از آنها عامل مهمی در رفع مشكلات خانواده‌ها و دفع ناهنجاری‌های جامعه خواهد بود.

برنامه طنز "دكتر صبا " با بیان مسایل اجتماعی و فرهنگی با نگاهی طنز برای مخاطبان نسخه شادی و لبخند می پیچید.

این برنامه كه پاسخگوی سوالات طنز بیماران خود می شود و به آنها مشاوره پزشكی می دهد هر روز ساعت 6:45 صبح و به مدت 15 همراه مخاطبان می شود .

در ادامه شنونده برنامه "دكتر صبا" با موضوع اهمیت اخلاق مداری باشید.

دسترسی سریع