بنیانگذار گروه داركوب: چون مستقل هستیم ماندگار شدیم

همایون نصیری در گفتگو با رادیو صبا درباره راز ماندگاری گروه داركوب توضیح داد.

1400/10/19
|
11:18به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، همایون نصیری بنیانگذار گروه داركوب در گفتگو با رادیو صبا در برنامه «ترین ها» درباره راز ماندگاری این گروه گفتگو كرد.
همایون نصیری در سال1360 در تهران متولد شد. از 8 سالگی نواختن ساز «تنبك» را آغاز نمود و به هنرستان موسیقی تهران راه یافت. در هنرستان به فراگیری «پیانو» و «سنتور» پرداخت. او از نوجوانی فعالت حرفه‌ای خود را آغاز كرد و با هنرمندان بسیاری در سبك‌های مختلف به اجرای موسیقی پرداخت. او با هنرمندانی نظیر: شهرام ناظری،همایون شجریان، احسان خواجه امیری و… همكاری داشته‌است.

وی در سال 1386 گروه موسیقی «داركوب» را تأسیس نمود و سرپرستی آن را بر عهده گرفت. این گروه كه اجراهای متعددی را برگزار كرده‌است.
نصیری در گفتگو با رادیو صبا درباره فعالیتهای گروه در دو سال اخیر گفت:، كرونا ما را كم كرده بود و از هم دور بودیم ولی خوشبختانه شروع به كار كرده ایم و به زودی آهنگ های جدید به صورت تك آهنگ منتشر می شود.
همایون نصیری در این گفتگو از خوانندگان شاخصی كه با گروه داركوب همكاری داشتند نام برد مثل مهران مدیری، حامد بهداد، علی زند وكیلی، روزبه بمانی و احسان خواجه امیری.
وی درباره ویژگی‌های ترانه‌هایی كه این گروه كار می كنند گفت: تمام ترانه ها و شعرهایی كه انتخاب می شوند بعد از تمرین و تكرار ممكن است تغییر كند تمام تلاشمان را برای ارائه بهترین ترانه و پیام می كنیم.
بنیانگذار گروه داركوب درباره موسیقی فولك گفت: این موسیقی امانتی است دست ما زمانی كه شروع به كار با این گنجینه ارزشمند می‌كنیم باید آن را به بهترین شكل ممكن به گوش شنوندگان برسانیم، به خصوص زمانی كه این موسیقی را با تنظیم و سازبندی جدیدتری ارائه می دهیم مسئولیت بیشتری داریم.
نصیری درباره راز ماندگاری گروه داركوب گفت: به نظر من مهمترین ركن این گروه اعضای آن هستند كه مجموعه‌ای از افراد هنرمند و عاشق موسیقی هستند، كه با همدلی و دوستی از سال 86 تا به امروز در كنار هم هستند و همین همدلی و دوستی نیز یكی از مهمترین اصلول در ماندگاری این گروه است مسئله دیگر كه این گروه را ماندگار كرده است به نظر من مستقل بودن گروه داركوب است.
این گروه به صورت مستقل و فقط با سلیقه اعضای گروه فعالیت می كند و هرگز به خاطر مسائل مالی از عشق به موسیقی و اعتبار گروه نمی گذارند.
برنامه «ترین ها» روزهای جمعه ساعت 18:30 به تهیه كنندگی نازنین حاج سیف اله و اجرای شاهین جمشیدی و نویسندگی فرزانه عرفانی تبار و صدابرداری رضا سلیمانی به مدت 90 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع