رامبد جوان صاحب جدید زرشك طلایی "ترین ها" ی رادیو صبا

رامبد جوان به خاطر تبلیغ رژیم غذایی زرشك زرین یك نظر سنجی مردمی را دریافت كرد

1400/09/13
|
10:12

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه ی "ترین ها" با اجرای شاهین جمشیدی هر هفته با هدف معرفی برترین های ایران در حوزه های مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، هنری و ورزشی پخش می شود.
این برنامه روز جمعه دوازدهم آذر با یك موضوع فرهنگی همراه مخاطبان شد و «عجیب تعارف های ایرانی ها » را از نگاه مخاطبان معرفی كرد.
تعارف از شاخصه‌های فرهنگ مردم ایران و مجموعۀ آدابی كه هر فردی در رابطه‌اش با دیگران و برای نشان‌دادن فزونی محبت، دوستی و ادب به‌طور مستمر انجام می‌دهد.
تعارفی كه میان مردم بسیار متداول بود، از ادب و صفای درون‌شان سرچشمه گرفته است ، تا آن‌جا كه سیاحان، مهمان‌نوازی و گشاده‌رویی را ویژگی بارز مردم این سرزمین‌دانسته اند.
در برنامه «ترین ها » لیستی از عجیب ترین تعارف های ایرانی ها برای مخاطبان در فضای مجازی ارائه شد كه با نظر سنجی صورت گرفته «قابل شما را نداره» عجیب ترین تعارف ایرانی شد و بعد از آن عبارت های تعارفی «نوكرتم» و «دست بوسه» به ترتیب دوم و سوم شدند.
در پایان برنامه با دكتر احسان رضایی منتقد ادبی، در مورد تعارف درفرهنگ ایرانی گفتگو شد كه در این مصاحبه دكتر رضایی تعارف را به عنوان بازی زبانی در كشورهای با سابقه تمدن طولانی عنوان كرد و اشاره به این موضوع كرد كه اگر شما یك رمان را به نویسندگی یك انگلیسی زبان بخواند تعارف بیشتری در متن آن می یابید تا زمانی كه این رمان را یك فرد آمریكایی نوشته باشد.
وی افزود: تعارف در نگاه مسافران و گردشگران شاید جالب باشد ولی گاهی برای آنها نیز سخت است و یكی از مسائل و مصائب سفر به ایران می شود
«زرشك زرین »با اجرای شهرو احمد وند از بخش های جالب و شنیدنی ابرنامه «ترین ها» است كه متناسب با موضوع برنامه چند ساعت قبل ازبرنامه یك نظر سنجی برای شنوندگان در صفحه مجاری برنامه می گذاریم و در انتهای برنامه نتیجه اعلام می‌شود.
روز جمعه این بخش با موضوع صحبت های نسنجیده سلبریتی ها راهی آنتن شد و از مخاطبان پرسیده شد كه شما زرشك زرین را به كدام گزینه می دهید؟
1- مریم امیر جلالی به علت توهین به مخاطبان در فضای مجازی
2- نفیسه روشن به علت توهین به مخاطبان در فضای مجازی
3- رامبد جوان به خاطر صحبت های نسینجده اش در تبلیغات اخیر

طبق نظرسنجی صورت گرفته مخاطبان با اهدای «زرشك زرین» به رامبد جوان دلخوریشان را از وی رفتار و گفتار وی درتبلیغات اخیر نشان دادند.
برنامه "ترین ها " روزهای جمعه ساعت 16 به تهیه كنندگی نازنین حاج سیف الله ، اجرای شاهین جمشیدی و نویسندگی فرزانه عرفانی تبار راهی آنتن صبا می شود.

دسترسی سریع