ایستاده در غبار بهترین فیلم سینمایی دفاع مقدس شد.

رادیو صبا در برنامه "ترین ها" فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» را بهترین فیلم سینمایی دفاع مقدس ازنگاه مخاطبان اعلام كرد.

1400/07/03
|
13:49


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا ، این شبكه به مناسبت چهلمین یكمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس، در برنامه ترین ها روز جمعه دوم مهر مروری بر سینمای دفاع مقدس داشت .

فیلم‌هایی كه درباره دفاع مقدس ساخته شده‌اند، همیشه طرف‌داران زیادی داشته‌اند؛ چراكه دفاع مقدس بخشی از تاریخ اثرگذار و ارزشمند ایران است. در چهار دهه اخیر، كارگردانان بزرگ و معروف تلاش كرده‌اند تا به بهترین شكل دوران دفاع مقدس و اثرات آن را به مخاطب نشان دهند

برنامه "ترین ها" روز جمعه دوم مهر بهترین ترین فیلم های حوزه دفاع مقدس را از بین 10 فیلم های سینمایی «ایستاده در غبار، ملكه ، تنگه ابوقریب ، اتوبوس شب ، ویلایی ها ، روز سوم ، شیار 143، دوئل ، چ، 23 نفر» از نگاه مخاطبان رادیو صبا معرفی كرد.

"ترین ها "در طول هفته در فضای مجازی اسامی این فیلم ها را مطرح می كند تا در زمان پخش برنامه به كمك شنوندگان به ترین ها از نظر مخاطبان برسند. فیلم« ایستاده در غبار» از نگاه مخاطبان رتبه اول بهترین فیلم دفاع مقدس را كسب كرد وفیلم های« ملكه » و «تنگه ابوقریب » به ترتیب مقام دوم و سوم را كسب كردند .
در همین راستا هادی حجازی فر بازیگر نقش احمد متوسلیان در فیلم «استاده در غبار» مهمان تلفنی این برنامه شد و با شاهین جشیدی مجری برنامه درباره نقش خود در این فیلم گفتگو كرد.
حجازی فر درباره نفش خود در ایستاده در غبار گفت : من برای بازی این نقش دو راه بیشتر نداشتم برای شناخت شخصیت احمد متوسلیان باید به صدای های ضبط شده كه مرا عملا هدایت می كرد یا باید به حافظه عاطفی خودم روجوع می كردم .
وی درباره تاثیر گذاری كاركتراحمد متوسلیان بر خودش افزود: این تاثیر دو طرفه بوده هر دو روی هم تاثیر گذاشتیم ، من باید این شخصیت را بازی می كردم نه اینكه آن را ستایش كنم و تمام تلاشم را كردم و تاثیر گذاری شخصیت فیلم روی من بعد از پایان فیلم برداری شروع شد و این شخصیت روی من تاثیر گذاشت .
در پایان بازیگر نفش احمد متوسلیان گفت : خدارشكر نتیجه كار خوب شد ، كه هم كارگردان راضی بود ، هم مردم و در نهایت خانواده شهید متوسلیان .

در این برنامه در بخش «زرشك زرین » كه با اجرای شهره احمد وند راهی آنتن می شود ، سه تا از ضعیف ترین فیلم های دفاع مقدس معرفی شد كه مخاطبان در فضای مجازی ترین ها ، فیلم چهار اصفهانی در بغداد را انتخاب كردند و«زرشك زرین» برنامه به این فیلم تعلق گرفت .


برنامه "ترین ها " روزهای جمعه ساعت 17 به تهیه كنندگی نازنین حاج سیف الله ، اجرای شاهین جمشیدی ، پژوشگری مریم اویسی و شهره احمدوند و نویسندگی فرزانه عرفانی تبار راهی آنتن صبا می شود.

دسترسی سریع