شهرزاد كمال زاده: با مدیریت از فضای مجازی استفاده می كنم

شهرزاد كمال زاده بازیگر سینما و تلویزیون مهما رادیو صبا شد و درباره تنوع فضای مجازی و استفاده صحیح از این فضا گفتگو كرد.

1400/09/11
|
09:02


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، برنامه «عصر صبا» هر روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 با موضوعات اجتماعی و فرهنگی همراه مخاطبان می شود.

این برنامه روز سه شنبه نهم آذر با شهرزاد كمال زاده بازیگر سینما و تلویزیون درباره فضای مجازی گفتگو كرد .
شهرزاد كمال‌زاده (زاده 7 فروردین 1364 در تهران) بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است. او حرفه خود را از سال 1380 با بازی در مجموعه تلویزیونی هزاران چشم ساخته كیانوش عیاری آغاز كرد و پس از ایفای نقش در آثاری مانند راه طولانی و عقاب صحرا به شهرت رسید.
شهرزاد كمال‌زاده با بازی در سریال هزاران چشم ساخته كیانوش عیاری نخستین حضور تلویزیونی خود را تجربه كرد و نیز از سال 1383 با بازی در نقشی كوتاه در فیلم دیشب باباتو دیدم آیدا به كارگردانی رسول صدرعاملی وارد سینما شد. او پس از چندین سال حضور در تلویزیون و سینمای ایران، در بهار سال 1391 با پخش سریال راه طولانی به كارگردانی رضا كریمی از شبكه یك تلویزیون ایران و بازی در نقش «بهاره» به شهرت رسید. یكی از متفاوت‌ترین بازی‌های او در سریال آرام می‌گیریم به كارگردانی روح‌الله سهرابی بود كه در نقش یك دختر معتاد ظاهر شد و مخاطبان زیادی را باخود همراه نمود.
شهرزاد كمالی زاده در گفتگو با «رادیو صبا» در برنامه عصر صبا درباره فضای مجازی و استفاده از آن توضیح داد، فضای مجازی بسیار متنوع است و نیاز به مدیرت دارد چون این تنوع ناخواسته وقت زیادی از شما می گیرد و بدون این كه متوجه شوید ساعت ها دراین فضا بی هدف می چرخید و من نهایت تلاشم را می كنم با مدیریت سراغ این فضا بروم .
وی درباره فضای مجازی افزود: به نظر من این فضا دو جنبه دارد،خوب و بد از این لحاظ خوب كه دسترسی ها را برای افراد راحتر تر كرده هر كس با هر توانایی كه دارد به راحتی به اطلاعاتی كه مورد علاقه اش هست و یا حتی اشخاصی كه دوست دارد با آنها در ارتباط باشد یا پیامی به آنها دهد دسترسی داشته باشد، ولی در مقابل این دسترسی ها نیز باعث كمرنگ شدن وبی روح شدن برخی از ارتباطات خانوادگی و دوستانه شده است ، و رفت وآمد ها و روابط عاطفی را كمرنگ كرده است.
كمالی زاده درباره تاثیر فضای مجازی در كار بازیگری توضیح داد، كار بازیگری هم به تاثیر از این فضا نبود ولی در اوایل این فضا محیط خوبی بود برای نمایش توانایی ها و مهارت های بازیگران بود ولی كم كم به این سمت رفت كه مبنای انتخاب یك بازیگر تعداد دنبال كننده های او در فضای مجازی شد، تا برای تهیه كننده و عوامل فیلم ساز نیز منفعت اقتصادی داشته باشد كه این باعث شد برخی بازیگران به سمت جذب دنبال كننده بیشتر باشند تا افزایش مهارت های خود كه این به نظر من اتفاق خوبی نیست.
بازیگر جوان درباره استفاده شخصی خودش از فضای مجازی گفت: از این فضا می توان به عنوان یك پیام رسان سالم در جهت اهداف خیر استفاده كرد از كمك رسانی و یاری مردم تا حمایت از آدم هایی و كسب و كارهایی كه نیاز به معرفی دارند.
كمالی زاده درباره تبلیغات در فضای مجازی گفت: من در صفحه شخصی خودم كالایی را تبلیغ نمی كنم مگراینكه از كیفیت محصول اطمینان داشته باشم. چون می دانم در شرایط اقتصادی امروز كمترین پول هم با ارزش است نباید مردم را ترغیب به خرید اشتباه كرد.
كمالی زداده در پایان از رادیو به عنوان رسانه فرهنگی و هنری یاد كرد و گفت فضای صمیمی رادیو را دوست دارم.
عصر صبا هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16 به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر و اجرای مهدی پر راهی آنتن صبا می شود.

دسترسی سریع