امیرحسین مدرس: برایم تاثیر گذاری روی مخاطب مهم است.

امیرحسین مدرس كه این روزها اجرای برنامه‌های «دفتر پاییز» در رادیو صبا را بر عهده دارد از اهمیت تاثیرگذاری روی مخاطب سخن گفت.

1400/08/29
|
11:16


به گزارش روابط عمومی صبا ، «دفتر پاییز» عنوان برنامه رادیویی جدیدی است كه در قالب مجله ادبی در هر قسمت تورقی بر عاشقانه‌های ادبی كهن و مدرن ادبیات فارسی دارد. این برنامه با شعار «تجلی پاییز در آیینه ادبیات» به مرور ادبیات كلاسیك و معاصر با موضوع پاییز می‌پردازد و امیرحسین مدرس، داستان‌ها، اشعار و متون ادبی مرتبط را خوانش می‌كند.
امیرحسین مدرس درباره برنامه «دفتر پاییز» كه این روزها در رادیو صبا اجرا می‌كند بیان كرد: به نظرم «دفتر پاییز» یك برنامه خاطره انگیز برای همه مخاطبان و در هر گروه سنی است كه همه را یاد خاطرات گذشته می اندازد؛ میانسالان را به یاد جوانی شان می اندازد و جوانان با شنیدن این برنامه خاطرات كودكی برایشان زنده می شود.
وی افزود: این برنامه برای من یاد آور خاطرات گذشته و تداعی كننده مقطعی از زندگی است و به نظرم این حس را شنوندگان برنامه هم دارند.
مدرس درباره ظرفیت ادبیات فارسی برای پرداختن به موضوع پاییز گفت: ادبیات ظرف بزرگی است با گنجایش بی‌نهایت، همیشه در طول تاریخ افراد زیادی بوده اند كه درباره موضوعات مختلف شعر سروده اند و متون ادبی نوشته اند و پاییز یكی از این موضوعات بوده است، امروزه اگر كسی بخواهد درباره پاییز شعری بسراید و متن ادبی بنویسد این ظرفیت بی انتها همچنان پذیرش دارد.
این مجری رادیو و تلویزیون در پاسخ به این سوال كه دوست دارید در این برنامه از زبان چه كسانی داستان بخوانید؟ عنوان كرد: برای من فرقی ندارد از زبان چه كسی داستان بخوانم، زیرا تاثیرگذاری روی مخاطب برای من اهمیت دارد، برای من این مهم است كه با صحیح خوانی و لحن مناسب تاثیری گذاری مثبتی روی شنونده داشته باشم و پیام نویسنده را به درستی منتقل كنم.
مجری برنامه «دفتر پاییز» درباره علاقه مخاطبان برنامه به شعرخوانی یا داستان خوانی و متن نیز توضیح داد: نمی شود مشخص كرد كه مخاطب به كدام یك بیشتر علاقه دارد. به نظرم هر كسی یك طبع و ذوقی دارد، برنامه باید به گونه ای باشد كه هم علاقمندان شعر در آن اقناع شوند هم مخاطبانی كه متون ادبی را می پسندند.
مدرس كه این روزها دو برنامه «قند پارسی» و «دفتر پاییز» را در رادیو صبا دارد درباره اولویت میان این دو گفت: اگر شما صد گزینه به من معرفی كنید و یكی از آنها «قند پارسی» باشد من قطعاً «قند پارسی» را انتخاب می‌كنم زیرا شخصاً خوانش متون كهن و توضیح آن برای من بسیار لذت بخش است.
این برنامه هر روز از شنبه تا چهارشنبه به تهیه كنندگی مژگان فرزین ساعت 13 راهی آنتن صبا می شود.

دسترسی سریع