«جشنواره زیر چتر لبخند» فرصتی برای طنازان

امیر اكبری تهیه كننده برگزیده در «جشنواره زیرچتر لبخند» درباره ی جشنواره توضیحاتی ارائه كرد

1402/10/11
|
13:31
|

به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، سومین دوره جشنواره طنز و رادیویی «زیر چتر لبخند» در حال برگزاری است.

به همین بهانه گزارشگر رادیو صبا به گفتگو با امیر اكبری تهیه كننده برنامه «صبح صبا» می‌نشیند.

برنامه« صبح صبا» در دو دوره این جشنواره موفق به دریافت جایزه شده است.

امیر اكبری در این گفتگو درباره جشنواره بیان كرد، جشنواره ها فرصتی برای بروز استعداد و خلاقیت هستند جشنواره « زیر چتر لبخند» در بخش حرفه‌ای می‌تواند محلی برای تجلی خلاقیت برنامه سازان باشد و فرصتی برای كشف استعدادهای مردمی است.
اكبری در ادامه درباره طنز و كاربرد آن گفت: به نظر من طنز مثل صدای ساعت‌های هشدار است، كه هر روز صبح ما را از خواب بیدار می‌كند صدای خاص، تیز كه در ذهن ماندگار می‌شود و شما را به هوش می‌آورد، گاهی كلام یا نكته‌ای گاها از سانه‌ها عنوان می‌شود ولی به گوش شنونده مورد نظر نمی‌رسد، وقتی رنگ و روی طنز به خود می‌گیرد بیشتر دست به دست می‌شود راحت‌تر به گوش مخاطب خاص خود می‌رسد.

پس می‌توان گفت طنز دررسانه جایگاه ویژه‌ای دارد و پرورش این هنر برای رسانه ضروری است البته از آنجایی كه طنازی بیشتر از اینكه جنبه اكتسابی داشته باشد و با آموزش پروش یابد به صورت یك استعداد بروز می ‌كند، پس «جشنواره زیر چتر لبخند» فرصتی برای خود رسانه است تا این استعدادها را از میان مخاطبانش پیدا كند.

تهیه كننده رادیو گفت: از آنجایی كه برنامه « صبح صبا» مجله صبحگاهی است، كه در فضایی شاد در اولین لحظات صبح همراه مخاطبان می‌شود و با آنها تعامل بسیاری دارد من بارها این طنازی را از طریق پیامك و پیام تلفنی در مخاطبان دیده‌ام كه چطور یك موضوع ساده را به زیبایی در قالب شوخی بیان می كنند و اصطلاحا شوخی شوخی حرف دلشان را از طریق آنتن بیان می‌كنند كه شاید اگر می‌خواستند این حرف را مستقیم بزنند، جذابتی برای پخش نداشت.

تهیه كننده «صبح صبا» در ادامه گفت: این جشنواره علاوه بر اینكه فرصتی برای خود رسانه محسوب می‌شود، فرصتی برای علاقمندان و طنازان نیز هست كه دوست دارند وارد رادیو یا صدا و سیما یا هر رسانه دیگری شوند من شخصاً جز كسانی بودم كه از طریق برنامه استعدادیابی رادیو به عنوان برنامه ساز و مجری طنز معرفی شدم و در ادامه آن در جشنواره رادیو و چهاردهمین اجلاس جهانی صدا نامزد شدم و بیشتر به تهیه كنندگان معرفی شدم.

اكبری در پایان گفت: امیدوارم مخاطبان رادیو از این فرصت استفاده كنند كه به نظرمن جشنواره ها كوتاه‌ترین مسیر برای حضور علاقمندان در رسانه است و «جشنواره زیر چتر لبخند» فرصتی برای طنازان است.

دسترسی سریع