صدتا از دغدغه های مردم «بی زحمت» بیان شد


رادیو صبا در برنامه «بی زحمت» با طنازی به نقد عملكرد مسؤلین در مواجه با مشكلات و مسائل جامعه می پردازد .

1402/08/10
|
13:29
|به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، «بی زحمت» عنوان یكی از برنامه های این شبكه رادیویی است كه با نگاهی طنز به بیان دغدغه های مردم در موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی و به ویژه اقتصادی می پردازد.
تا كنون بیش از صد قسمت از این برنامه راهی آنتن شده است، به همین بهانه گفتگویی داریم با امیر بیشه تهیه و بازیگر این برنامه.

بیشه درباره این برنامه بیان كرد، «بی زحمت» یك برنامه طنز است كه با حضور سه شخصیت ثابت به بیان مسائل و مشكلات اجتماعی و فرهنگی می پردازد.

«مرحمت بی زحمت» كه نماینده برخی مسئولان ناكارآمد است. هر اتفاقی كه می‌افتد از آنجایی كه او ناكارآمد و سودجو است هیچ وقت به جای خوبی ختم نمی‌شود، در كنار او راننده و مشاورش «رحمت بازحمت» به عنوان نماینده تمام جوانان تحصیل كرده و با استعداد كشور، با تحصیلات عالی به خاطر شرایطی كه عامل آن همین «بی‌زحمت» است، رحمت در جایگاه راننده مسئول قرار گرفته است و اگر شرایط عادی و اصولی بود شاید جایگاه این دو عوض می‌شد.

شخصیت سوم برنامه یك خبرنگار است، او به خوبی رسالت یك خبرنگار را در مواجهه با مشكلات نشان می دهد و هر روز با یك مشكل روبه رو می‌شود و به خاطر ارتباط نزدیكی كه با مسؤل دارد، او را درجریان قرار می دهد تا شاید كاری برای حل مشكلات مردم انجام دهد.

امیر بیشه درباره موضوعات انتخابی این برنامه توضیح داد، زمانی كه تولید این برنامه را شروع كردیم، فكر می‌كردیم در 30 تا نهایتاً 40 قسمت تمام شود و دغدغه‌ها و مسائل جامعه را به خوبی پوشش دهیم.،ولی متاسفانه دغدغه و مسئله هر به روز تولید می‌شود و اخیرا صدمین قسمت این برنامه پخش شد.

وی افزود: البته گاهی برخی سوژه‌های برنامه تكراری هستند، مثل آلودگی هوا، ترافیك و گرانی، ولی ما تلاش می‌كنیم در فضایی متفاوت و با ادبیات شیرین و تاثیرگذار این داستان تكراری را تعریف كنیم تا شاید به گوش مسئولان برسد و بشنود و برای حل مشكلات مردم اقدامی اساسی انجام دهند تا تكرار آن را نداشته باشیم.

تهیه كننده این برنامه گفت: «بی زحمت» تنها مشكلات و معضلات جامعه را بیان نمی كند، به نقد آنها می پردازد و در كنار آن راهكارهای ساده‌ای برای حل مشكلات به مردم و مسئولین ارائه می‌كند.
امیر بیشه درباره نظر مخاطبان نسبت به این برنامه توضیح داد، با توجه به بازخوردهایی كه دریافت كرده‌ایم، متوجه شده‌ایم كه مخاطبان، این برنامه را دوست دارند. چون مردم از اینكه رسانه، صدای آنها باشد خوشحال می‌شوند و به راحتی با این برنامه همزاد پنداری می‌كنند، همین كه مشكل ها و دغدغه‌های مردم واضح و صریح بدون هیچ پرده و سانسوری بیان می‌شوند برای آنها خوشایند است البته برای ما مشكلات و انتقاداتی را همراه داشته است، كه خدا را شكر با حمایت مدیر شبكه و مدیر گروه حل شده است.
تهیه كننده برنامه طنز «بی‌زحمت» در این گفتگو خبر از شركت «مرحمت بی‌زحمت» در انتخابات مجلس شورای اسلامی داد و گفت: «مرحمت بی‌زحمت» قصد دارد در انتخابات مجلس شركت كند و در تلاش است تا مقدمات آن را فراهم كند.
در روزهای منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی «بی زحمت» با حال و هوای انتخاباتی راهی آنتن می شود.

«بی زحمت» شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:15 به تهیه كنندگی و اجرای امیر بیشه و بازیگری علی زمانی، هدیه درویش و حسام خلیل نژاد راهی آنتن صبا می شود.

دسترسی سریع