علیرضا شهاب: جلوی انتشار هیچ ترانه ای را نمی توان گرفت

علیرضا شهاب درگفتگو با رادیو صبا عنوان كرد، با رشد فضای مجازی نمی توان مانع انتشار هیچ ترانه ای شد

1401/02/19
|
12:17


به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، «صباهنگ» برنامه موسیقی محور رادیو صبا است كه با پخش ترانه های درخواستی، فضای شادی را برای مخاطبان این شبكه ایجاد می كند.
این برنامه با بخش های «گزارش»، «موسیقی فیلم»، «تكمیل شعر»، «تركیب ترانه»، «نمایش ترانه» و «مهمان ویژه» هر روز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 18 راهی آنتن رادیو صبا می شود.
این برنامه روز شنبه 17 اردیبهشت میزبان علیرضا شهاب خواننده پاپ شد و با وی گفتگو تخصصی درباره موسیقی داشت.

علیرضا شهاب در گفتگو با صباهنگ همه گیری كرونا را علت كم كاری های اخیر خود عنوان كرد و گفت: امیدوارم سال 1401 سال پر كارتری برای من باشد و ترانه های بیشتری منتشر كنم.
شهاب درباره موسیقی هایی كه امروزه شنیده می شود گفت: ترانه هایی كه امروزه شنیده می شوند بسیار متفاوت با گذشته هستند، فضا و متن ترانه ها بسیار تغییر كرده ولی در مجموع این مردم و مخاطبان هستند كه یك آهنگ را با انتخاب خود ماندگار می كنند.
اگر اثری خوب باشد مورد استقبال قرار می گیرد و در ذهن ها ماندگار می شود ولی آثاری كه تنها در ظاهر خوب هستند شاید شنیده شوند و ولی بعد از مدتی از طرف همان مخاطبان پس زده می شوند و حذف می‌شوند.
خواننده خوب كشورمان درباره متن ترانه هایی كه این روزها بیشتر شنیده می شود گفت: هیچ خواننده ای دوست ندارد مردم از لحاظ كلامی با اثرش ارتباط برقرار نكنند پس بیشترین تلاش را برای روان بودن متن ترانه می كند، شعر و ترانه ركن كلیدی یك آهنگ است، خواننده كلام را منتقل می كند و این كلام باید بیشترین زیبا شناسی را داشته باشد وآگاهی بخش باشد.
وی در ادامه گفت: با پیشرفت تكنولوژِی و رشد فضایی مجازی نمی توان جلوی انتشار هیچ آهنگی را گرفت، ولی گاهی برای من تعجب برانگیز است كه ترانه ای كه از آنتن رادیو پخش می شود از نظر كلام و محتوا نازل ترین كیفیت را دارد. برای من سوال است كه چطور این ترانه ها مجوز پخش دریافت كرده اند.
وی در پایان گفت: معیارهای سنجش و ارزیابی ترانه‌ها امروز با گذشته یا حداقل با نسل ما بسیار فرق كرده، رادیو همیشه رسانه امید و آگاهی بخش بوده است این امید و آگاهی را درموسیقی و پخش ترانه ها هم منعكس كرد.
«صباهنگ» از شنبه تا پنجشنبه ساعت 19 به تهیه كنندگی سیامك احمدی پور و اجرای فریبا باقری از رادیو صبا پخش می شود.

دسترسی سریع