خبرگزاری مهر. جام همپای صبا

برنامه «همپای صبا» در رادیو صبا هر روز به یكی از استان‌های كشور سفر می‌كند و به معرفی جاذبه‌های گردشگری آن استان می‌پردازد.

1400/09/14
|
07:27

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، برنامه «همپای صبا» هر روز از شنبه تا چهارشنبه ساعت 17 به مقصد یكی از استان‌های كشور حركت می‌كند.

این مسابقه پیامكی در فصل با رویكرد گردشگری و آشنایی با شهرهای مختلف ایران با شعار «ایرانم دورت بگردم» راهی آنتن صبا می‌شود.

این برنامه در قالب مسابقه پیامكی با موضوع ایرانشناسی، آشنایی با مفاخر فرهنگی و فرهنگ مردم در شهرهای مختلف به معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرهای مختلف ایران می‌پردازد.

در این برنامه هر روز ساعت 17 یك قطار از تهران به مقصد شهرهای مختلف حركت می‌كند و در طی مسیر به معرفی فرهنگ مناطق مختلف ایران و معرفی جاذبه‌های گردشگری و غذاهای محلی آن شهر می‌پردازد.

قطار صبا در هر ایستگاه سوالی مربوط به آن استان مطرح می‌كند كه ضمن دادن اطلاعات، شنوندگان چهار دقیقه برای پاسخگویی به آن سوالات فرصت دارند. ایستگاه‌ها شامل گردشگری و اماكن مذهبی، مشاهیر هر استان، غذاهای استان، مشاغل و بازی‌های محلی هر استان است.

این برنامه روز شنبه 13 آذر به معرفی فرهنگ مردمی و جاذبه‌های گردشگری استان مركزی می‌پردازد.

استان مركزی یكی از استان‌های زیبای ایران است كه مركز آن شهر اراك است. این استان مناطق دیدنی و گردشگری زیادی دارد و شهرستان‌هایی چون اراك، محلات، خمین، دلیجان و… از شهرهای اصلی و مهم این استان هستند. روز شنبه در «همپای صبا» با جاذبه‌های گردشگری این استان آشنا شوید.

مسابقه «همپای صبا» به تهیه‌كنندگی آزاده شاهرخ مهر و اجرای مهدی پر، راهی آنتن صبا می‌شود.

دسترسی سریع