ترس‌ها و نگرانی‌های "خاله شادونه"/ اجرا كردن بدونِ بچه‌ها خیلی برایم سخت‌ است

ملیكا زارعی درباره اسم "خاله شادونه" و ترس‌ها، نگرانی‌ها و ناراحتی‌هایش با رادیو صبا صحبت كرد و گفت: خیلی اجرا كردن بدونِ بچه‌ها برایم سخت است.

1400/09/02
|
15:46

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ملیكا زارعی معروف به خاله شادونه مجری برنامه‌های كودك است. وی متولد 1365 در تهران است. او از سال سوم دبستان فعالیت هنری خود را با اجرا در برنامه تازه‌ها از شبكه 2 آغاز كرد و در سال 1382 در سریال «دوران سركشی» یك سكانس بازی كرد و بعد در مجموعه «مهر خاموش» بازی كرد و از سال 1383 همزمان با قبولی در دانشگاه به عنوان مجری برنامه كودك و با نام خاله شادونه مشغول به كار شد. به خاطر صدای كودكانه‌اش خیلی زود در دل بچه‌ها جا باز كرد.

ملیكا زارعی در گفت‌وگو با رادیو صبا از شروع كار در این حرفه صحبت كرد و توضیح داد: برای اولین بار در سال 1373 در برنامه «تازها» كاری از گروه كودك ونوجوان شبكه دو سیما در تلویزیون شروع به كار كردم و بعد مجموعه مهر خاموش و متهم گریخت را بازی كردم. الان می‌خواهم فقط مجری برنامه كودك باشم چون دوست دارم با تصویر خاله شادونه در ذهن كودكان باقی بمانم.

مجری این برنامه درباره اسم "خاله شادونه" به عنوان مجری برنامه كودك پرسید چرا اسم خاله شادونه برای شما انتخاب شد؟ او این چنین پاسخ داد: در این برنامه به دنبال اسمی فانتزی برای مجری بودیم كه پیام‌آور شادی و دوستی برای بچه ها باشد به نظرمن این اسم خوبی است و در كنار آن هم به دنبال مجری شاداب و خوشرویی بودند كه من به خاطرخوشرویی و خنده‌هایم برای اجرای این برنامه انتخاب شدم.

مجری برنامه كودك در خصوص عشق و علاقه‌اش به كودكان گفت: از دوران كودكی، بچه‌های كوچكتر از خودم را دوست داشتم و عاشق بچه‌ها هستم و با آنها ارتباط دوستانه دارم اما از زمانی كه مادر شدم این حسّ مادری به عشق و علاقه من افزود و حسّ بهتری در كنار بچه‌ها دارم.

وی در ادامه گفت: الان كه به خاطر كرونا مجبورم بدون حضور بچه‌ها برنامه را اجرا كنم، این كار برایم سخت‌تر است چون من از بچه‌ها انرژی می‌گیرم. وقتی در كنار بچه‌ها هستم خودم را در دوران كودكی می‌بینم و فكر می‌كنم هنوز بچه‌ام و این حس روی اجرای من مؤثر است.

زارعی درباره موضوع برنامه كه به فضای مجازی برمی‌گشت، تأكید كرد: من در فضای مجازی به دنبال آنم كه چیزی به دانسته‌هایم اضافه كنم و كامل‌تر شوم، این فضا بسیار متنوع است، متأسفانه برخی استفاده نادرست از این فضا می‌كنند و این باعث می‌شود كه از این فضا آسیب ببینند به نظر من همه باید تلاش كنیم از این فضا در جهت كامل شدن خودمان استفاده كنیم نه این كه با استفاده نادرست از آن متضرر هم بشویم.

دسترسی سریع