خبرگزاری ایسنا -فصل جدید «صباهنگ» روی آنتن صبا


فصل جدید برنامه موسیقی‌محور «صباهنگ» با بخش‌های متنوعی همراه مخاطبان می‌شود.

1403/02/24
|
14:53
|


به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، برنامه موسیقی محور «صباهنگ» در فصل جدید با تغییر و تحولات ویژه شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 همراه مخاطبان می‌شود.
آزاده شاهرخ مهر، تهیه‌كننده این برنامه درباره فصل جدید «صباهنگ» توضیح داد، «صباهنگ» برنامه موسیقی محوری است كه در 60 دقیقه علاقمندان موسیقی با سلیقه‌های متنوع و رنج سنی گوناگون را روی موج اف ام ردیف 15.5 مگاهرتز نگه می‌دارد.

وی افزود: این برنامه در این فرصت با پخش موسیقی و ترانه‌های مختلف پاپ سنتی، محلی اطلاع‌رسانی حوزه موسیقی و آموزش شعر و شاعری تقدیم مخاطبان می‌شود و شنوندگان با سرودن شعر و شعر خوانی درباره موضوع‌های روز جامعه این برنامه را همراهی می‌كنند.

تهیه‌كننده این برنامه موسیقی محور درباره بخش‌های متنوع آن گفت: در بخش اطلاع‌رسانی هر هفته مخاطبان را در جریان به‌روزترین اخبار و رویدادهای حوزه هنر و موسیقی قرار می‌دهیم و در بخشی ویژه آخرین ترانه‌ها و موسیقی‌های منتشر شده را به مخاطبان معرفی می‌كنیم.

شاهرخ مهر «تیتراژهای ماندگار، گرامافون، نغمه ساز، آشنایی با موسیقی، خنیاگران، سازهای محلی و نوبت عاشقی» را از بخش‌های متنوع این برنامه عنوان كرد و توضیح داد، هر هفته به بهانه تیتراژهای ماندگار میزبان هنرمندان و آهنگسازان تیتراژهای ماندگار می‌شویم و درباره نحوه ساخت و ماندگاری این تیتراژها با آنها گپ و گفت می‌كنیم. بخش «گرامافون» را تقدیم مخاطبان پابه سن گذاشته می‌كنیم و داستان ترانه‌های دهه 20 تا 40 را روایت می‌كنیم. در بخش «نغمه ساز» به معرفی آهنگسازهای شناخته شده و آثارشان می‌پردازیم.

«خنیاگران» عنوان آیتم ویژه معرفی اساتید موسیقی محلی است كه در آن به جای جای ایران سفر می‌كنیم و در گفتگوی كوتاه اساتید موسیقی محلی و آثارشان را معرفی می‌كنیم و در سفری موسیقیایی دیگر رضا مهدوی «ساز ایرانی» نقاط مختلف كشور را به مخاطبان معرفی می‌كند. در بخش دیگر تیتراژها و ترانه‌های خاطره ساز را تقدیم مخاطبان می‌كنیم و با آنها خاطره بازی می‌كنیم.

تهیه‌كننده «صباهنگ» در ادامه یادآور شد، برای علاقه‌مندان موسیقی كه دوست دارند موسیقی را به صورت علمی بیاموزند بخش ویژه آشنایی با موسیقی را تقدیمشان می‌كنیم، در این بخش دكتر صادق شیخ‌زاده به صورت كوتاه نكاتی درباره اصول اولیه موسیقی و ترانه سرایی به مخاطبان ارائه می‌كند.

«نت عاشقی» بخش ویژه این برنامه است كه در این بخش یك بسته موسیقیایی از ترانه‌های عاشقانه هر هفته به یك شاعر اختصاص دارد كه مجموعه‌ای از ترانه ها با شعر آن شاعر تقدیم مخاطبان می شود.

«صباهنگ» شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر و با اجرای فریبا باقری از رادیو صبا پخش می‌شود.

دسترسی سریع