خبرگزاری صدا و سیما/ویژه برنامه های رادیو صبا در ماه محرم

«رادیو صبا» در ماه محرم با هجده عنوان ویژه برنامه با مخاطبان همراه و همدل می شود.

1401/05/08
|
10:29

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، این شبكه رادیویی به مناسبت آغاز ماه محرم با هجده عنوان برنامه در این ایام با مخاطبان همراه و همدل می شود.
«دل و دلدار،صبح ارادت، ساده و صمیمی، دفتر سرخ، چكامه باران، به روایت فرات ، نستعلیق، ردیف عاشقان، سرگذشت، مهرتابان ، شهرآرا، القصه، فصل شیدایی، بر بوی زلف یار، مجلس شبیه، منظومه عشق، فراترازعشق و شب آفتابی» عنوان برنامه هایی است كه در به صورت زنده ، تولید ی و آرشیوی از رادیو صبا پخش می شود.ویژه برنامه های رادیو صبا در ماه محرم

برنامه های جدیدی كه ویژه این ایام تولید شد است از روز هشتم مرداد راهی آنتن صبا می شود. ویژه برنامه تولیدی «به روایت فرات » به تهیه كنندگی انسیه شمس اللهی روایتی است از رجزخوانی های دلاورانه ی ستارگان درخشان كربلا ، آنگاه كه در مدار عشق حسین درخشیدند. این برنامه از زبان رود فرات به روایت رجزخوانی ها در روز عاشورا می پردازد كه از روز اول محرم هر روز ساعت 14 تقدیم مخاطبان می شود.
مشاعره آیینی «چكامه باران» كه در آن شركت كنندگانی كه عاشق اهل بیت (ع) هستند بدون محدودیت سن دریك محفل ادبی گرم وصمیمی به شعرخوانی درباره امام حسین (ع) و واقعه عاشورا می پردازند. این برنامه به تهیه كنندگی سجاد كبادی نژاد و اجرای داوود حیدری از روز سیزدهم مرداد هر روز ساعت 8 صبح همراه مخاطبان می شود.

«مهر تابان» با اجرای سارا عرب پوریان در قالب روایت داستان و نمایش در بازه های زمانی امروز، گذشته و گذشته های خیلی دور به شناخت امام حسین (ع) در جریان زندگی افراد می پردازد. این برنامه از سیزدهم مرداد ساعت 21 در هشت قسمت به تهیه كنندگی مژگان فرزین راهی آنتن می شود.
مجله رادیویی «نستعلیق» كه رنگین كمانی است از هنر متعهد، بازتابی از تلاش هنر برای واگویی آنچه 14 قرن پیش در صحرای سوزان كربلا رخ داد، آنچه شاهدان زنده اش از اهالی تاریكی بودند اما نورش در تاریخ همیشه زنده ماند روزهای سیزدهم و چهاردهم و بیست مرداد ساعت 10 صبح به تهیه كنندگی نسیم صباغان و با اجری رضا عباسی تقدیم شنوندگان می شود.

ویژه برنامه «ردیف عاشقان» به تهیه كنندگی مهدی استاد احمد با شعار «با ادیبان» با اجرای اساتید ادبیات «اكبر كتابدارد و روح الله احمدی» مروری بر آثار ادبی و آیینی دارد و به شعر خوانی شاعران در رثای ابا عبدالله حسین (ع) می پردازد این برنامه از هشت مرداد در 13 قسمت هر شب ساعت 22 تقدیم شنوندگان می شود.
درویژه برنامه «القصه» آنهایی كه علاقمند گویندگی هستند، هر كدام برگ هایی از كتاب «سقای آب و ادب» را می خوانند تا در كنار هم سمفونی زیبایی از كلام و صدا برای ادای دین به علمدار با وفای ، سالار شهیدان خلق كنند. این برنامه به تهیه كنندگی رضا عزتی از هشت مرداد در هر شب ساعت 21:30 همراه مخاطبان می شود.

«دفتر سرخ» ویژه برنامه ای است برای روایت قصه ها و داستان های عاشورایی با لحن دلنشین امیرحسین مدرس كه از روز اول محرم هر روز ساعت 13:30 تقدیم مخاطبان می شود.
ویژه برنامه مستند «سرگذشت» در این ایام در سه قسمت به تهیه كنندگی و اجرای انسیه شمس اللهی همراه شنوندگان می شود.
برنامه تركیبی«شهر آرا» كه تلفیقی ازداستان ونمایش های اخلاقی با ترانه و موسیقی مناسب ایام محرم است كه به تهیه كنندگی مجید امجدی فرد و اجرای زهرا مدبر در هشت قسمت از سیزده مرداد همراه مخاطبان می شود.

برنامه های زنده
رادیو صبا در ویژه برنامه «دل و دلدار» به صورت زنده با مخاطبان همدل و هم نوا می شود، «دل و دلدار» كه قصه دلی است كه دلدارش را در میانه های دشت تفتیده كربلا در كارزار عشق و خون جستجو می كند در هفت قسمت از 13 مرداد با اجرای مریم خادم پور تقدیم مخاطبان می شود.
مجله صبحگاهی «صبح ارادت» برای عرض ارادت به اهل بیت (ع) از روز پنجم محرم به صورت زنده با اجرای لاله جلال آبادی و تهیه كنندگی رضا عزتی هر صبح ساعت 6:15 به صورت زنده همراه شنوندگان می شود.
ویژه برنامه «ساده و صمیمی» با هدف پخش دلگویه های مردمی درباره امام حسین (ع) و واقعه روز عاشورا هر شب ساعت 20 از هشت مرداد به صورت زنده به تهیه كنندگی امیر اكبری تقدیم مخاطبان می شود.

ویژه برنامه «بربوی زلف» یار كه نوای خاطره انگیز شعر، قصه و موسیقی در محرم های كودكی ما است با اجرای منصور ضابطیان از هشت مرداد تقدیم مخاطبان می شود.
ویژه برنامه «مجلس شبیه» با خوانش مقتل و اشعار عاشورایی هر شب ساعت 22 از هشت مرداد تقدیم شنوندگان می شود. این برنامه با هدف نقل نسخ و آثار منسوب به امامان (ع) و آشنا كردن مخاطب با این متون تولید شده است. كه با بیان و لحن آرام امیرحسین مدرس با مخاطبان همراه وهمدل می شود.

«شب آفتابی» عنوان ویژه برنامه ای گفتگو محوراست كه با هدف بررسی ادبیات آیینی و خوانش متن ادبی و آیینی از دوازده مرداد هر شب ساعت 23 با اجرای امین خرمی تقدیم مخاطبان می شود.
ویژه برنامه «فراتراز عشق»از هشت مرداد به تهیه كنندگی رضا عزتی به روایت محرم و واقعه عاشورا از زاویه فیلم های تلویزیونی و سینمایی با موضوع ماه محرم و واقعه عاشورا می پردازد كه از هشت مرداد هر روز ساعت 5:30 راهی آنتن می شود.

ویژه برنامه « منظومه عشق » با هدف نقل نسخ و آثار منسوب به امامان (ع) و آشنا كردن مخاطب با این متون راهی آنتن می شود. این ویژه برنامه از هشت مرداد هر شب ساعت 12 شب به تهیه كنندگی زینب بروند مجد وبیان و لحن آرام امیرحسین مدرس با مخاطبان همراه وهمدل می شود.
«فصل شیدایی» ویژه برنامه روز تاسوعا و عاشورای امام حسین (ع) و یارانش است كه با مرور خاطرات از آیین‌های عزاداری در محرم از زبان مردم، پخش نوحه‌ها و صدا‌های ماندگار در عزای امام حسین (ع)، مقتل خوانی و مرور واقعه عاشورا همراه و هم نوای مخاطبان می‌شود. این برنامه در این روزها ساعت 10 صبح با اجرای محمد امرایی و تهیه كنندگی انسیه شمس اللهی تقدیم مخاطبان می شود.

دسترسی سریع