خبرگزای مهر/عوامل برنامه تأكید كردند؛ امكان آموزش بازیگری در رادیو صبا/ «شهر فرنگ» بازیگر جذب می‌كند

عوامل رادیو صبا در اداره كل روابط عمومی به تشریح برنامه‌های خود پرداختند و از امكان آموزش بازیگری سخن گفتند.

1401/05/08
|
10:26

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، عوامل برنامه «شهر فرنگ» روی خط 162 به صورت زنده با مخاطبان گفتگو كردند و پس از آن در نشست خبری ضمن پاسخ به سؤالات اصحاب رسانه، به تشریح برنامه‌های خود پرداختند.

احسان زارع تهیه‌كننده، ساجد قدوسیان كارگردان، فریبا باقری مجری به همراه كرامت رود ساز، نسرین نخبه زارع، سارا عرب پوریان و آرش راسخ بازیگران برنامه «شهر فرنگ» مهمان اداره كل روابط عمومی سازمان بودند.

احسان زارع تهیه كننده «شهر فرنگ» با اشاره به ویژگی‌های این برنامه گفت: «شهر فرنگ» به صورت تولیدی نزدیك به دو سال است كه پخش می‌شود و تلاش كردیم برنامه‌ای را روی آنتن بفرستیم كه تمام اقشار جامعه شنونده آن باشند و ساعات شاد و مفرحی را پشت سر بگذارند.

وی كه چندی پیش در جشنواره مستند پژواك برای مستند «به همین سادگی» از رادیو ایران حائز رتبه شده، افزود: «شهر فرنگ» پیچیدگی‌هایی دارد كه سبب جذابیت آن شده است. این برنامه داستان شهری است كه انواع مشاغل در آن تعریف شده و بازیگران رادیو با هر كدام از شخصیت‌های داستانی این شهر زندگی می‌كنند.

امكان آموزش برای علاقه‌مندان به بازیگری

ساجد قدوسیان كارگردان «شهر فرنگ» نیز به حضور بازیگران پیشكسوت رادیویی در این برنامه اشاره كرد و گفت: این برنامه ماحصل حضور بازیگران رادیویی است كه در نقش‌های رادیویی ماندگار شده‌اند و اكنون در فضای طنز می‌توانند شخصیت‌های ماندگاری را خلق كنند.

وی با اشاره به اهمیت حضور بازیگران حرفه‌ای رادیو در این برنامه گفت: بهترین بازیگران رادیو را باید از مركز هنرهای نمایشی رادیو سراغ گرفت و من نیز گروه برنامه ساز را از بازیگران توانمند نمایش رادیویی انتخاب كردم.

كارگردان «شهر فرنگ» ادامه داد: البته در این انتخاب بازیگران جوان را در كنار پیشكسوتان قرار دادم تا نگاه همدلانه‌ای در برنامه شكل بگیرد.

قدوسیان با اشاره به دشواری تولید محتوا برای مخاطبی كه با شبكه‌های اجتماعی در ارتباط است و انتخاب‌های متعددی پیش رویش است تصریح كرد: ما دو راه برای تولید محتوا در این برنامه داریم. اول رصد اخبار و اطلاعات روز كه در اتاق فكر برنامه مطرح می‌شود و سوژه‌ها از آن بیرون می‌اید.

وی افزود: دومین مسیر استخراج مطالبات مخاطبان از طریق سامانه هدهد، پیامك‌ها و … است كه محور اصلی متن برنامه‌های ما را تشكیل می‌دهد. این محتوا در قالب بخش‌های نمایشی كوتاه، با بیان طنز به نقد مسائل سیاسی، اقتصادی، ورزشی، اجتماعی می‌پردازد.

كارگردان «شهر فرنگ» حضور نویسندگان این برنامه را یكی از ستون‌های برنامه دانست و گفت: محتوای برنامه خروجی نگاه و اندیشه گروهی از نویسندگان حرفه‌ای طنز است كه این برنامه را برای شنوندگان شنیدنی كرده است.

قدوسیان با اعلام خبر ثبت نام متقاضیان بازیگری طنز در رادیو گفت: شبكه رادیویی صبا برای برنامه «شهر فرنگ» اقدام به جذب بازیگر خواهد كرد. ابتدا از علاقه‌مندان امتحان گرفته می‌شود و در صورت پذیرش، آن‌ها در دوره‌های آموزش بازیگری كه از سوی آموزش معاونت صدا برپا می‌شود، شركت خواهند كرد.

وی تاریخ این آزمون را اواسط شهریور اعلام كرد و گفت: پذیرفته شدگان این آزمون و شركت‌كنندگان دوره‌های آموزشی راهی برنامه شهر فرنگ خواهند شد.

دسترسی سریع