خبرگزاری مهر/چرا درباره زندگی امام جواد (ع) فیلمی نداریم/ رادیو واكاوی می‌كند

رادیو صبا در مستند «سرگذشت» به تهیه كنندگی انسیه شمس اللهی به موانع تولید سریال های تاریخی و مذهبی می پردازد.

1401/04/11
|
16:27


به گزارش خبرنگار مهر، ویژه برنامه «سرگذشت» به مناسبت سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) راهی آنتن می‌شود. این برنامه چهارشنبه 8 تیر به موضوع تولید آثار نمایشی در زمینه زندگی شخصیت های مهم مذهبی و معصومین می پردازد.

انسیه شمس اللهی تهیه كننده این برنامه گفت: در ویژه برنامه «سرگذشت» به مناسبت سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) به سراغ این موضوع رفتیم كه «چرا تا به حال فیلم یا مجموعه تلویزیونی درباره زندگی امام جواد (ع) ساخته نشده است؟»

وی افزود: البته در این برنامه نقدی و تحلیلی داشته ایم بر سریال«باب المراد» كه محصول مشترك پنج كشور عربی و كشور ایران با موضوع زندگی امام جواد(ع) است.

تهیه كننده «سرگذشت» گفت: در این برنامه گزارشی هم از فیلمنامه و طرحی كه بنیاد سینمایی فارابی در قالب فیلم سینمایی درباره زندگی امام جواد (ع) در دست كار دارد، تقدیم مخاطبان می‌شود.

شمس اللهی بیان كرد: در این مستند به صورت كلی به این موضوع پرداخته ایم كه چرا آثار نمایشی كمتر به زندگی شخصیت های مهم مذهبی و معصومین پرداخته اند و در این باره با محمد ذوقی مشاور رئیس سازمان هنری اوج یكی از متولیان تولید آثار مذهبی گفتگو كردیم. در این گفتگو همچنین درباره موانع تولید سریال های تاریخی و مذهبی نیز گفتگو شده است.

وی درباره دیگر ویژگی های برنامه تصریح كرد: آتنا محمدپناه گزارشگر برنامه به میان مردم رفته و از آنها پرسیده است كه كدام سریال یا فیلم مذهبی و تاریخی در ذهن آنها ماندگار شده است؟ و درباره زندگی و شخصیت كدام یك از معصومین و شخصیت های مذهبی در سینما و تلویزیون جای كار بیشتری وجود دارد؟

ویژه برنامه «سرگذشت» روز چهارشنبه 8 تیر ساعت 14:30 به تهیه كنندگی انسیه شمس اللهی راهی آنتن می شود.

دسترسی سریع