خبرگزاری صبا/همه چیز درباره نغمه «آمده ام ای شاه پناهم بده»

برنامه «پیش پرده» با مرور آثار زنده‌یاد محمدعلی كریم‌خانی به گرامیداشت یاد و خاطره این شاعر و خواننده آیینی می‌پردازد.

1401/04/11
|
16:27


به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، برنامه «پیش پرده» به تهیه كنندگی سیامك احمدی پور و با اجرای علیرضا سعیدی با مروری بر ماندگارترین و خاطره‌سازترین موسیقی‌های مربوط به برخی برنامه‌ها و آثار سینمایی و تلویزیونی روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 15:30 همراه مخاطبان رادیو صبا می‌شود.

این برنامه روز پنجشنبه 9 تیر به مناسبت سالروز شهادت امام محمد تقی (ع) و درگذشت محمدعلی كریمخانی خواننده پیشكسوت آثار آیینی و مذهبی به صورت ویژه همراه مخاطبان می‌شود.

سیامك احمدی پور تهیه كننده برنامه عنوان كرد: «پیش پرده» روز پنجشنبه با توجه به درگذشت محمدعلی كریمخانی در این هفته با مروری بر آثار و نغمه‌های این هنرمند به گرامیداشت یاد و خاطره خواننده پیشكسوت آثار آیینی می‌پردازد. در این برنامه در گفتگویی كوتاه با بهمن كریم‌خانی پسر بزرگتر زنده‌یاد كریمخانی از روزهای آخر زندگی او می‌شنویم.

وی افزود: زنده‌یاد كریم‌خانی با نوای گرم و زیبای خود در قطعه «آمده‌ام ای شاه پناهم بده»، سال‌ها آرامش‌بخش دلدادگان امام هشتم شیعیان بود و سبب شكستن بغض‌ آنان ها و جاری شدن اشك آن ها می‌شد.

احمدی‌ پور در پایان گفت: امیدوارم كه این برنامه ادای دینی به این هنرمند آیینی باشد كه در خیلی از روزها صدای ایشان حال دل ما را دگرگون كرده است. «پیش پرده» روز پنجشنبه به بررسی همین نغمه آشنا و خاطره‌انگیز زنده‌یاد كریمخانی می‌پردازد.

«پیش پرده» به تهیه كنندگی سیامك احمدی پور و با اجرای علیرضا سعیدی روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 15:30 راهی آنتن رادیو صبا می‌شود.

دسترسی سریع