خبرگزاری پانا/تابستان شنیدنی رادیو صبا از تابستان خنك تا شب جاوید

مدیر شبكه رادیویی صبا با تشریح برنامه‌های جدید تابستانی شبكه كه متناسب با رویكرد تحولی جدید در سازمان طراحی شده است خبر از راه‌اندازی اولین برنامه تعاملی در رادیو در گونه سیاه بازی داد.

1401/03/22
|
12:30به گزارش روابط عمومی رادیو صبا، حمیدرضا افتخاری مدیر شبكه رادیویی صبا درباره ویژه برنامه های تابستانی شبكه گفت: رادیو صبا با شعار صدای شادی آفرین با بیش از 10 عنوان برنامه جدید و تغییر در فضای سایر برنامه های روزانه شبكه به استقبال تابستان می رود.

وی عناوین این ده برنامه جدید را به این ترتیب معرفی كرد

«سیاسفید، مسابقه طنز 22 كلمه ای ده بیست و دو، شب جاوید، تابستان خنك، دنیای بدون من، دنگ و فنگ، مسابقه منم بازی، تابستان خنك، به علاوه شهر فرنگ، شب جاوید، هفت نت و بیمارستان صبا،» عنوان برنامه های جدیدی است كه تابستان 1401 تقدیم مخاطبان شبكه می‌شود.


مدیر شبكه رادیویی صبا در ادامه خبر از تولید اولین برنامه تعاملی سیاه‌بازی دنیا با عنوان «سیا سفید» داد و درباره آن گفت:این برنامه تعاملی به صورت زنده همراه مخاطبان می شود در این برنامه شخصیت سیاه یك موضوع را برای شنوندگان مطرح می كند، كه با توجه به بازخورد كه از مخاطبان از طریق پیامكهای ارسالی و تماس های تلفنی دریافت می كند برنامه ادامه می یابد. این برنامه پنجشنبه ها ساعت 18 تقدیم مخاطبان می‌شود.
همچنین مسابقه طنز 22 كلمه ای جام جهانی تحت عنوان ده بیست و دو از 16 خرداد روی آنتن خواهد رفت.
حمیدرضا افتخاری در این‌باره گفت: رادیو صبا با مسابقه ده بیست و دو به استقبال جام جهانی می‌رود.
این برنامه با محوریت جام جهانی 2022 در قالب مسابقه طنز ورزشی به استقبال جام جهانی می‌رود در این برنامه از مخاطبان خواسته می شود هر روز با 22 كلمه یك متن طنز با موضوع جام جهانی برای رادیو صبا ارسال نمایند و در پایان جام جهانی از بهترین متن های ارسالی تقدیر خواهدشد.
حضور مجری و بازیگر طنز رادیو علیرضا جاوید نیا دیگر برگ برنده رادیو صبا در تابستان است، شب جاوید با اجرای این هنرمند لحظاتی خوش برای مخاطبان ایجاد خواهد كرد مدیر رادیو صبا درباره این برنامه گفت‌: پنج شنبه شب ها علیرضا جاویدنیا مهمان رادیو صبا میشود كه در برنامه «شب جاوید» میزبان آدمهای معمولی خواهد بود كه در فضای صمیمی با آنها به گپ و گفت می‌پردازد و برنامه شنیدنی و جذابی را تقدیم مخاطبان می‌كند.
افتخاری درباره برنامه های تابستانی این شبكه افزود: «تابستان خنك» پنج شنبه شب ها از محل كاخ موزه نیاوران با حضور مخاطبان و مهمان ها راهی آنتن صبا می شود.
افتخاری در ادامه معرفی برنامه های تابستانی درباره برنامه پرمخاطب «شهر فرنگ» گفت :این جنگ رادیویی هر روز به مدت یك ساعت با نگاهی طنز در قالب اجرای نمایش به بیان مسائل فرهنگی اجتماعی و سیاسی روز جامعه می پردازد، از آنجایی كه پشت صحنه و حواشی این برنامه برای مخاطبان جذاب است روزهای پنج شنبه و جمعه برنامه «به علاوه شهر فرنگ» با پخش پشت صحنه برنامه و آثار ارسالی مخاطبان تقدیم شنوندگان می‌شود.
برنامه طنز «دنیای بدون من» هم با حذف یكی از اجزای زندگی با نگاهی طنز دنیا را بدون آن جزء برای مخاطبان به تصویر می‌كشد این برنامه به تهیه كنندگی نسیم صباغان راهی آنتن می‌شود.
«دنیای بدون من» از شنبه تا چهارشنبه ساعت 15 تقدیم مخاطبان می‌شود.
برنامه جدید «بیمارستان صبا» با هنرمندی وحید كمالی زاده به عنوان نویسنده، تهیه كننده و بازیگر شخصیت های مختلف بیمارستانی با نگاهی طنز به بیان موضوعات اجتماعی و فرهنگی جامعه در قالب مكالمات مردمی در یك بیمارستان می پردازد، این برنامه هر روز ساعت16:30 تقدیم مخاطبان می‌شود.

افتخاری همچنین به معرفی برنامه تعاملی دیگری پرداخت و گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه برنامه «كارگاه تیاتر» با فضای طنز و سرگرمی در قالب نمایشی به روند شكل گیری تئاتر می‌پردازد.

مسابقه استراتژیك «منم بازی» با حضور چهار شركت كننده روزهای جمعه با اجرای محسن شاهمرادی فضای جذاب و معماگونه برای مخاطب فراهم می كند.
وی در انتهای معرفی برنامه های جدید تابستانی برنامه طنز اقتصادی «دنگ وفنگ» را معرفی كرد و گفت: این برنامه موانع و مشكلات تولید و را به زبان طنز بیان می‌كند. این مجله طنز با شخصیتهای رادیو صبا به نقد و شوخی با موضوعات اقتصادی می پردازد. دنگ و فنگ با اجرای امیر اكبری و مهبد قناعت پیشه تقدیم شنوندگان می‌شود.

مدیر رادیو صبا در ادامه برنامه هایی كه در این فصل با تغییر رویكرد راهی انتن می شوند را معرفی كرد، برنامه های نظیر«به وقت زندگی» كه با تغییر رویكرد شنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح با فضای طنز و سرگرمی با هدف پر كردن اوقات فراغت مردم در تابستان به تهیه كنندگی آزاده شاهرخ مهر تقدیم مخاطبان می‌شود.

وی در ادامه گفت: با توجه به استقبال مخاطبان در فصل اول، فصل جدید ناصر باش با اجرای ناصر محبی با رویكرد و فضای جدیدی هر روز همراه شنوندگان می‌شود.

وی افزود: برنامه‌ی دیگری كه برای اوقات فراغت شنوندگان طراحی شده است می توان به مسابقه پیامكی و تلفنی «هفت نت» اشاره كرد كه هر روز ساعت 11:30 با پخش قسمت هایی از هفت ترانه با هدف شناخت سلیقه شنوندگان رادیو و كشف استعدادهای برتر در خوانندگی در روزهای گرم تابستان به تهیه كنندگی سیامك احمدی پور همراه مخاطبان می‌شود.
گفتنی است برنامه های دفتر تابستان، لیمو ترش و ... هم با تغییراتی در محتوا خود را تابستانی كرده‌اند

دسترسی سریع